Zpět na » Synot liga » Příbram se po slabém začátku vyhoupla na první místo

Příbram se po slabém začátku vyhoupla na první místo

0

Líbilo se

11.09. - Leckdo si myslel, že Příbram bude hrát po dvou úvodních remízách maximálně střed tabulky. Skutečnost je ale jiná, Marila vede po šestém kole druholigovou tabulku.

Příbram začala sezónu dvěma remízami. První bod si připsala v domácím zápase s Fulnekem a o kolo po té si převezla bod ze Sokolova. V těchto zápasech mohli Středočeši klidně i prohrát, zvláště v zápase v Sokolově měli domácí velké šance na vítězství.


Zlom přišel v zápase s Bohemians Praha. Pražanům se venku nedaří a Příbram se na nich chytla a rozdrtila je rozdílem třídy. Pak už sbírala pouze vítězství a na svém kontě má tedy nyní čtyři výhry v řadě, ale je nutno říci, že venkovní výhry se nerodili lehce.


Zápas v Čáslavi byl hodně vyrovnaný a Marila vytěžila své úvodní vítězství venku z úvodního vstřeleného gólu. Samotný zápas byl hodně vyrovnaný a domácí Čáslav rozhodně nebyla horším celkem. V posledním zápase na Strahově proti Krči měli domácí kopat minutu před koncem penaltu. Ta se však nepískala a i díky tomu oba zápasy skončily 1:0 pro Příbram.


Marilu přitom opustila v průběhu sezóny její ikona Rudolf Otepka. Třiatřicetiletý záložník byl v klubu sedm let a mnohokrát dokázal středočeský klub podržet. Z Příbrami například odešli ještě také zkušení Pařízek, Hunal a Polodna.


V dosavadním průběhu vstřelili fotbalisté prvního celku sedm gólů. Z toho byl jeden vlastní a dva dal Polodna, který už působí v Bohemians 1905. Ze současného kádru se tedy jednou gólově prosadili Jan Penc, Daniel Tarczal, Martin Hloušek a Daniel Huňa. Mužstvo tedy nemá vyloženého kanonýra, o góly se dělí více hráčů.


Brankářská jednička po Pařízkovi je jedenadvacetiletý Aleš Hruška, který zatím odchytal všechny zápasy. Zatím podává spolehlivé výkony, což dokumentuje jen jedna obdržená branka od fulneckého Ondřeje Malohlavy. I díky němu má Příbram prozatím nejlepší obranu ve druhé lize.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články