Zpět na » Synot liga » Souhrn 6. kola druhé fotbalové ligy

Synot liga - Souhrn 6. kola druhé fotbalové ligy

0

Líbilo se

10.09. - Jediným neporaženým týmem v sezoně zůstala po šestém kole Příbram, poté co v neděli odpoledne podlehlo Slovácko HFK Olomouc na jeho hřišti 2:3. Probuzení slibuje jihlavská Vysočina, která si doma poradila 3:0 s Ăšstí a další vysokou prohru na cizím hřišti v řadě si připsal Fulnek, který prohrál 4:1 v Čáslavi.

Branek v tomto kole padalo mnohem více, než před týdnem a tak jsme na stadionech druhé ligy mohli vidět celkem 22 branek, což nám dává průměr 2,75 branky na zápas. Poprvé v sezoně pak nebyl k vidění žádný remízový zápas a až na zápas Krče s Příbramí ve všech zápasech zvítězil domácí celek.

Střelcem kola se stal čáslavský Michal Veselý, který se dvakrát trefil do sítě Fulneku. Zbývající střelci se zapsali do střelecké listiny jen jednou. Není bez zajímavosti, že padly i tři branky vlastní, které si vstřelili Matěj z Třince, Kovář z Fulneku a krčský Ĺ vejda.

V tabulce střelců pak došlo k několika přesunům. Na špici se k jihlavskému Simrovi dotáhl jeho spoluhráč Faldyna a také fulnecký Smetana.

Tabulka střelců pak vypadá následovně:
Simr Pavel, Faldyna Petr (oba Jihlava), Smetana Ondřej (Fulnek) - 4 branky
Schön Michal (Vítkovice), Toth Miroslav (Hlučín), Svoboda Ivo (Hradec Králové), Barteska Milan (Opava), Lukášek Jaromír (HFK Olomouc), Činčala Václav (Slovácko) - 3 branky

Také v udělování karet zůstali rozhodčí štědří podobně jako v předchozích kolech a ukázali hráčům relativně hodně kartonků obou barev. Celkově to bylo 39 žlutých a dokonce 4 červené karty (Novák-Vítkovice, Moravčík-Hlučín, Fousek-Ăšstí nad Labem - všichni po druhé žluté kartě a střídající Stanley Ibe z Bohemians uviděl červenou kartu rovnou poté, co neudržel nervy když nakopl sokolovského Němečka jako odplatu za jeho faul.
Průměr na zápas je 5,375 karty na zápas, počítáme-li všechny udělené karetní tresty.

Divácká návštěva v tomto kole také příliš velká nebyla. Nejvyšší návštěvu si připisuje opavský stadion, na nějž si našlo cestu 3172 diváků, nejméně lidí pak přišlo jako již tradičně na Strahov, kde Sparta Krč hrála s lídrem ligy z Příbrami (348 diváků).
Celkem vidělo zápasy šestého kola poprvé méně, než 10000 lidí - konkrétně 9639, což dává průměr 1205 diváka na zápas.

Souhrn výsledků:

FC Vysočina Jihlava - FK Ăšstí nad Labem -- 3:0 (1:0) -- 1040 diváků
Bohemians Praha - FK Baník Sokolov -- 1:0 (0:0) -- 500
FK Fotbal Třinec - FC Hlučín -- 2:1 (0:0) -- 932
SK Sparta Krč - FK Marila Příbram -- 0:1 (0:0) -- 348
Slezský FC Opava - FC Vítkovice -- 2:0 (1:0) -- 3172
FC Hradec Králové - FK Dukla Praha -- 2:0 (0:0) -- 2039
FC Zenit Čáslav - Fotbal Fulnek -- 4:1 (1:0) -- 658
1.HFK Olomouc - 1.FC Slovácko -- 3:2 (0:0) -- 950

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články