Zpět na » Synot liga » Fanoušci chtějí Čecha za kapitána reprezentace

Synot liga - Fanoušci chtějí Čecha za kapitána reprezentace

0

Líbilo se

09.09. - Mezi fanoušky se stále více objevují názory, že trenér české seniorské reprezentace Karel Brückner by měl co nejdříve skončit a místo něho by měl k týmu přijít někdo jiný. Ovšem objevují se také názory, že pásku určenou pro kapitána týmu by měl nosit někdo jiný než záložník Arsenalu Tomáš Rosický.

V květnovém exkluzivním rozhovoru pro náš server analyzoval jedne z nejlepších brankářů světa Čech i tehdejší situaci reprezentace, která prohrála na Letné s Německem 1:2 a o pár dní později vydřela v Liberci výhru nad Kyprem 1:0.

"Myslím si, že co se týče výběru hráčů, tak lepší hráče v České republice nemáme a to bylo vidět i jakmile se někteří hráči zranili a měli jsme je doplnit, tak ti kteří je měli doplnit nevykazují až na vyjímky takové kvality a je to vidět i na úspěších mládežnických týmů, protože od vítězství jednadvacítky jednou sedmnáctka uhrála stříbro na mistrovstí Evropy a jinak tam je nic, nejsou tam žádné výsledky, žádné úspěchy, což dříve nebývalo. Ti kluci prostě ještě nerodostli, což si myslím že je veliká škoda. Navíc spousta hráčů odešla z české ligy a tihle kluci mají možnost hrát a věřím, že se vykopou a podaří se jim to, jako Marek Kulič se dostal do reprezentace z české ligy nebo Luboš Pecka," řekl pro FotbalPortal.cz Čech a dodal: "Myslím, že národní tým patří i situací hráčů v klubech, protože některým se moc nedařilo a někteří změnili tým, takže i na tomto jsou výsledky vidět.

Právě Čech by byl jedním z možných kandidátů na fuknci kapitána, kterou si nedávno vyzkoušel i v přípravném zápase s Rakouskem. V květnu ale celou situaci viděl Jaroslav Hřebík, Čechův bývalý trenér ze Sparty, jinak.

"Záleželo by na to, jaký kádr na hřišti bude, jaké tam budou osobnosti. Většinou v současné době tak jak se fotbal zrychluje a zintenzivňuje, tak je samozřejmě výhodnější když je kapitánem a tou vůdčí osobou hráč na hřišti, který může korigovat svoje spoluhráče ve všech prostorech, kdežto brankář to má někdy daleko, stejně jako to má daleko k rozhodčímu," řekl Hřebík v květnu našemu webu a dodal: "Petr potřebuje navíc koncentraci hodně na sebe a na obranu, kterou má před sebou a se kterou komunikuje, ale potřebuje tu hlavní koncentraci na sebe, protože je nejdůležitějším hráčem na hřišti, takže je výhodnější aby měl kapitánskou pásku hráč z pole," tvrdí bývalý trenér Sparty.

Mimo Čechy by dalším možným kandidátem na funkci kapitána byl Tomáš Ujfaluši, který právě s brankářskou jedničkou plní momentálně funkci asistenta Tomáše Rosického.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články