Zpět na » Synot liga » Češi dnes od 20:15 v San Marinu

Češi dnes od 20:15 v San Marinu

0

Líbilo se

08.09. - Pohodlné vítězství, nezranit se a nevykartovat pro další zápasy - takový je dnešní úkol českých fotbalistů. Utkání s fotbalovým trpaslíkem se bere jako příprava před středečním utkání doma s Irskem.

Přestože Češi v minulých utkáních příliš svými výkony nenadchli, měla by to být proti soupeři, který je v žebříčku FIFA nejhorší evropský tým, snadná výhra.

Kouč Karel Brückner nejspíš pošle do zápasu všechny opory, které má k dispozici. Chytat by měl Čech, na hřišti by se měli objevit Rosický s Kollerem. Otázkou zůstává, koho pošle do útoku vedle Kollera. Uvažovalo se, že tým bude hrát proti San Marinu na tři útočníky, ale s největší pravděpodobností bude hrát na dva s tím, že Vlček bude hrát na pravém kraji zálohy. Vedle Kollera by se tak měl objevit debutant Martin Fenin.

Český tým trápí zranění Milana Baroše. Jeho zranění se zády je vážnějšího rázu než se původně zdálo a jeho start je velmi ohrožen i proti Irsku. Samotný hráč však věří, že si proti Irsku zahraje.

Ve večerním zápase to bude pro české hráče o trpělivosti. Všichni si přejí, abychom dali rychlou branku a poté už utkání lehce kontrolovali. Čeští hráči by měli být obrněni proti faulům soupeře a jejich zdržování. Je pochopitelné, že amatéři ze San Marina chtějí prohrát co nejmenším rozdílem.

San Marino má pouhých 27 tisíc obyvatel a v posledních letech se dá říci, že se ve fotbale zlepšují. Prohrávájí menším rozdílem než domu bylo dříve.

Oficálně mezistátní zápasy začalo hrát od listopadu 1990 a jejich bilance činí: 83 utkání, z toho 1 výhra, 3 remízy, 79 porážek při skóre 15:351. Jedinou výhru fotbalisté San Marina zaznamenali doma s Lichtenštejnskem 1:0 v roce 2004. Gól tehdy dal Andy Selva, který vstřelil za reperezentaci šest gólu z celkových patnácti, které San Marino dalo. Jednatřicetiletý útočník by měl nastoupit i dnes.

Proti Česku dnes už nenastoupí Federico Crescentini, který zemřel v prosinci, když zachraňoval topící se mexickou dívku. Dívku zachránil, on ovšem ve vodě zahynul. Jeho pohřbu se zúčastnilo čtyři tisíce lidí.

Utkání mezi San Marinem a Českou republikou začíná v 20:15. Živě ho vysílá televize Prima.

Pravděpodobné sestavy:

San Marino: A. Simoncini - Valentini, Della Valle, G. Bollini, Albani - Bugli, Vanucci, F. Bollini, Bonini - Selva, Marani.

Česko: Čech - Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Jankulovski - Vlček, Jarolím, Rosický, Polák - Koller, Fenin.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články