Zpět na » Synot liga » Tabulku střelců vedou cizinci

Synot liga - Tabulku střelců vedou cizinci

0

Líbilo se

07.09. - Slovák Róbert Zeher z Baníku a Makedonec Goce Toleski z Mostu vedou po pěti kolech tabulku střelců letošního ročníku Gambrinus ligy. Oba dali pět gólů.

Góly Zehera a Toleskiho jsou v něčem odlišné. Zatímco ty Zeherovy pomáhají ostravskému Baníku k bodům, branky Toleskiho jsou, jak sám hráč nazval, smutné, jelikož Most ještě nevyhrál.

Róber Zeher je jediným cizincem v dresu Baníku. Do Ostravy přišel slovenský kanonýr z Opavy. V minulých letech byl sice hráčem slezského klubu, ale působil na hostování v jiných klubech. Vyzkoušel si angažmá například ve Slovácku nebo v Jablonci.

Na hostování sice nijak nezklamal, ale ani nezářil. Ani v přípravě před tímto ligovým ročníkem příliš nezářil, ale vedení Baníku ho nakonec nikam na hostování neposlalo. A udělalo dobře. Do sezony vstoupil slovenský útočník jako náhradník, ale díky vyloučení Svěrkoše a jeho následného onemocnění, se chytil a dokázal vstřelit už pět branek. První dvě dal v druhém kole doma proti Mostu, další přidal proti Liberci a poslední dva své zářezy si schoval na Plzeň. Zeher se navíc často dostává do šancí a třeba ve Zlíně moc nechybělo k tomu, aby dal gól na 3:1.

Goce Toleski přišel na sever Čech z německého klubu Wacker Burghausen. V Mostě je naopak mnoho fotbalistů, kteří pocházejí z jiných států a tento Makedonec se od začátku prosadil do základní sestavy. Branky střílel i v přípravě.

Od Zehera se liší také tím, že nedal gól pouze v jediném utkání ligy. Proti Plzni i Baníku dával vedoucí góly, ale jeho tým z těchto zápasů vytěžil pouhý bod. V zápase s Teplicemi si dal s góly přestávku. To si však vynahradil v Olomouci, kde dal dvě branky. Makedonský útočník se jednou trefil i v zápase proti Slavii. Opět to nestačilo ani na bod. Most střílí také relativně dost branek a všichni fanoušci severočeského týmu věří, že body na kontě Mostu začnou přibývat rychleji než dosud.

Další kola napoví, zda jim střelecká forma vydrží i v dalších zápasech. Předpoklady k tomu mají.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články