Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Dnes budou známí tři semifinalisté Poháru ČMFS

Dnes budou známí tři semifinalisté Poháru ČMFS

Dnes budou známí tři semifinalisté Poháru ČMFS © Martin Kovařík - Č.Budějovice - Teplice

0

Líbilo se

22.04. - Ve středu se budou hrát tři odvetné zápasy čtvrtfinále fotbalového Poháru ČMFS. Slovan Liberec se střetne s Teplicemi, v dalších duelech nastoupí fotbalisté Viktorie Plzeň proti pražské Spartě a Baník Ostrava přivítá na Bazalech druholigový tým 1. FC Slovácko.

Slovan Liberec si z prvního pohárového duelu v Teplicích přivezl do odvety pod Ještěd bezbrankovou remizu. "Je to dost ošidný výsledek. Při pohárové matematice jsou počty jasné, pokud nám Tepličtí vstřelí branku, tak my musíme dát dvě, což není jednoduché. Moc nadšený tedy z remizy 0:0 nejsem," přiznává útočník Liberce Jan Nezmar.

Tým z Podještědí bojuje v současné chvíli na dvou frontách. Liberečtí chtějí proklouznout do pohárové Evropy, cesta se jim za daného stavu otevírá jak v ligové, tak i pohárové soutěži. "Celkem logicky nyní přikládáme oběma soutěžím stejný význam. Z obou vede cesta do pohárové Evropy, pohár i liga pomalu finišují a my proto nemůžeme upřednostnit ani jednu z nich, protože náš cíl je, dostat se do evropských pohárů," prohlásil Nezmar.

Ambiciózní mužstvo z Teplic může v Liberci při pohárové matematice směle myslet na postup. "Musíme navázat na výkon z druhého poločasu prvního vzájemného utkání v Teplicích, kdy jsme Liberec přimáčkli na jeho vlastní polovinu. Škoda, že se nám v poslední minutě nepodařilo proměnit penaltu. Musíme se psychicky zvednout, v Liberci se pokusit vstřelit gól a zaútočit na vítězství," naznačil teplické plány obránce Antonín Rosa.

Baník Ostrava chce přejít do semifinále přes Slovácko, se kterým před dvěma týdny prohrál 0:1 gólem z penalty v závěru utkání. Po víkendové ligové porážce 0:1 na Bohemians Praha odvolalo vedení Baníku trenéra Večeřu, na jehož místo dosadilo Vernera Ličku. Ten bude mít tak ve středu proti Slovácku na lavičce v této sezoně v roli kouče premiéru. "Určitě není třeba tak zasahovat do technicko-taktických záležitostí, spíše se budeme věnovat vylepšení psychiky. Času není moc, navíc tohle je pro nás prozatím zápas roku. Máme společný cíl a tím je postup," uvedl Lička. Tomu budou chybět zranění David Střihavka a Radim Řezník. Navíc po vyloučení na půdě Bohemians si bude odpykávat trest Tomáš Marek.

Druholigové Slovácko bere Pohár ČMFS velmi vážně a touží také po postupu. "Jsme teprve v poločase. Baník má takovou individuální a kombinační kvalitu, takže si nemůžeme být ničím jistí," uvědomoval si trenér Slovácka Josef Mazura. "Moc nám nenahrává skutečnost, že Ostrava odvolala trenéra. To vždycky pro hráče znamená impulz, že se něco děje. Takže budou maximálně soustředění a s velkým nasazením půjdou za vítězstvím," dodal kouč, kterému bude scházet zraněný záložník Fujerik.

Už třetí zápas ve dvou týdnech sehrají fotbalisté Plzně a Sparty, ovšem poprvé se bude hrát na západě Čech. V úvodním pohárovém střetnutí uhrála Plzeň na Spartě bezbrankovou remízu, o víkendu v lize na Letné prohrála 0:2. Bývalý záložník Sparty Pavel Horváth, který nyní obléká dres plzeňské Viktorie, oslaví právě ve středu své čtyřiatřicáté narozeniny. "Myslím, že by to mohl být obecně nejkrásnější dárek, nejen fotbalový, kdyby se nám podařilo přes Spartu přejít. Určitě bychom byli všichni rádi, a já pochopitelně dvojnásob," uvedl Horváth. "Nechtěl bych to zakřiknout, ale mě se v narozeninových zápasech hodně daří, ale nejen mě, ale i tomu mužstvu ve kterém jsem byl."

Pro Spartu je možnost vyhrát domácí pohár také lákavá. "Čeká nás velmi složité utkání. Po dvou vzájemných zápasech v krátké době bude náročné vymyslet na Plzeň něco nového i ve třetím střetnutí. Každopádně jsem však přesvědčený, že to zvládneme, Pohár ČMFS pro nás představuje velkou motivaci, naším jednoznačným cílem je postup. Věřím, že na penalty nedojde, pokud by se to však přeci jen stalo, budeme na tuto situaci připraveni," řekl kouč Sparty Jozef Chovanec. Ten se musí obejít bez Huška a Wilfrieda.

Poslední čtvrtfinálová odveta se hraje ve čtvrtek od 18 hodin, kdy Slavia Praha přivítá Tescomu Zlín.

Program středečních odvetných zápasů čtvrtfinále Poháru ČMFS:
17.00 FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko (první zápas 0:1)
17.30 FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha (první zápas 0:0)
18.00 FC Slovan Liberec - FK Teplice (první zápas 0:0)

Pozn.:V případě, že odveta skončí stejným výsledkem jako první duel, rozhodne o postupujícím penaltový rozstřel.

Kam dál?

v l / Mediafax

Témata článku
Nejnovější články