Zpět na » Synot liga » Preview 6. kola 2. české ligy

Preview 6. kola 2. české ligy

0

Líbilo se

05.09. - I když je o víkendu na programu reprezentační přestávka, naše druhá nejvyšší soutěž má na programu své šesté kolo. Svým týmům budou proto chybět hráči reprezentační "21" Theo Gebreselassie (Jihlava) a Milan Ĺ venger (Krč).

pátek 7.9. - 19:00
Jihlava - Ăšstí nad Labem
Domácí Vysočina se zatím v sezóně trápí a Ăšstí nad Labem by mohl být soupeř, na kterém by se mohla Jihlava chytit. Má totiž podobně špatný start jako domácí. Jihlavě bude navíc chybět Gebreselassie, který v tu dobu bude na reprezentačním srazu „21“. Navíc severočeský klub z posledních čtyř zápasů vydoloval jen bod.
Tip: 1

sobota 8.9. - 10:15
Bohemians Praha - Sokolov
Bohemians jsou zatím doma stoprocentní a šest bodů z domácích zápasů je vyhouplo na desátou příčku. Domácím bude chybět Tomáš Fenyk, který stihl v pěti kolech nasbírat čtyři žluté karty. Sokolov zatím vyhrál jen jednou a herně to zatím venku není ono. Trenér Zákostelský už může naplno počítat se Salákem, který by konečně mohl protrhnout střeleckou smůlu hostů.
Tip: 2

Třinec - Hlučín
Domácí se ve svém šestém zápase budou pokoušet o své první vítězství. Avšak ani Hlučín nemá zrovna lichotivou sérii, když čtyři zápasy v řadě čeká na vítězství. Na rozdíl od domácích je však na tom v tabulce mnohem lépe.
Tip: 1

Krč - Příbram
Na Strahov, kde hraje Krč své domácí druholigové zápasy, určitě jako obvykle nedorazí hodně diváků. Navíc domácí ještě ani jednou nevyhráli. Navíc jim bude chybět gólman Ĺ venger, který bude na srazu reprezentační „21“. To Příbram je na tom zcela opačně, výsledky z posledních zápasů jí zajistily po matném startu vedoucí příčku.
Tip: 2

sobota 8.9. - 17:00
Opava – Vítkovice
Opavu opět čeká zaplněný stadion a tradičně výborná atmosféra. To bude ještě umocněno, protože přijedou nedaleké Vítkovice, kterým se start povedl a mají dokonce stejně bodů jako SFC. Svůj vysoký bodový zisk mají ale především z domácích zápasů. Venku jsou zatím Vítkovice doslova neškodné. Lístky v předprodeji budou prodávat stejně jako minule hráči slezského klubu.
Tip: 1

neděle 9.9. - 17:00
Hradec Králové - Dukla Praha
Dukla se navnadila v minulém utkání, když poprvé zvítězila nad Krčí. Navíc bude mít k dispozici i novou posilu Tomáše Kulvajta, který přichází z Bohemians 1905 na hostování. Hradec poslední dva zápasy nevyhrál a to ho stálo první místo v tabulce. V tomto zápase budou chtít Východočeši navázat na úspěšný vstup do ligy a zvednout si tak sebevědomí do dalších zápasů.

Tuto středu se oba týmy představily v Poháru ČMFS, Dukla vyřadila třetiligový Slavoj Vyšehrad 3:0 a FC Hradec Králové vyhrál 3:1 s vedoucím celkem přeboru Pardubického kraje TJ Sokol Živanice.

Hradci budou v nedělním zápase scházet dlouhodobě zraněný Hašler a distancovaný Chleboun. Pro diváky bude již tradičně vedle běžného občerstvení servírována grilovaná kýta. Nejmenší si budou moc hrát na nafukovací skluzavce a každý platící divák obdrží klubový kšilt. Navíc do 16:45 bude pivo a limo za poloviční cenu!

Jako hlavní mimosportovní událost bude představena nová klubová hymna FC Hradec Králové, která nese název Lví srdce. Zápas FC Hradec Králové - FK Dukla Praha začíná v 17 hodin a brány stadionu budou otevřeny již hodinu a půl před zápasem, tedy v 15:30.

(Zdroj: FK Hradec Králové)


Tip: 1

Čáslav – Fulnek
Souboj sousedů v tabulce, kteří mají na svém kontě dvě výhry. Oba týmy se potýkají s nevyrovnanými výkony, a tak bude rozhodovat aktuální forma a možná i domácí prostředí.
Tip: 0

HFK Olomouc – Slovácko Ĺ LĂ�GR KOLA
V taháku kola zavítá na půdu HFK Olomouc vedoucí Slovácko. Tým z Olomouce však už zdaleka nemá tak silný tým, jako minulou sezónu, kdy do posledních kol hráli jeho fotbalisté o postup. Tuto sezónu HFK vyhrála pouze jednou, její zápasy byly ale vždy dramatické. Navíc příslibem je návrat Kropáčka, který už nastoupil v minulém kole. Slovácko je zatím společně s Příbramí na čele tabulky, s čímž je určitě spokojeno. Tým však doposud sbíral výhry jen doma, ve venkovních utkání si Slovácko připsalo vždy po bodu. V tomto utkání bude však chtít stejně jako domácí bodovat naplno, protože situace na čele tabulky je velmi vyrovnaná.

Předpokládané sestavy:
HFK Olomouc: Doležal - Dadák, Lukášek, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Vodák (Grim), Ĺ evela, Krutý – Kropáček (Korčián), Ĺ kuta.
Slovácko: Marek - Kaspřák, Ĺ imáček, Ineman, Němčický – Racko, Stýskala, Görner, Filipský - Ĺ ultes - Činčala

Tip: 0

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články