Zpět na » Synot liga » Uctí ČT památku Vlastislava Marečka?

Uctí ČT památku Vlastislava Marečka?

0

Líbilo se

04.09. - Poté, co zemřel v neděli dopoledne po těžké a zákeřné nemoci Vlastislav Mareček, trenér Teplic, jenž v klubu nadále pracoval jako konzultant, rozhodlo se vedení klubu umožnit co nejvíce divákům zaplnit Stínadla a vzdát tak oblíbenému trenéru i člověku čest. Zároveň se tak měl splnit tajný sen Vlastislava Marečka o vyprodání Stínadel. To však zmařilo rozhodnutí České televize.

Nejprve totiž včera vedoucí sportovní redakce na České televizi Pavel Čapek informoval teplický klub, že utkání zařadí Česká televize do svého vysílání v pondělí 17. září přímým přenosem na program ČT 2 a výkop tak bude v 17:15. Během dnešního dne však na Stínadla dorazilo rozhodnutí ředitele oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubase o tom, že se zápas přesouvá na program ČT 4 s nedělním výkopem ve 20:15. Teplice však trvají na tom, aby se hrálo v neděli od 17:00.

"Chtěli jsme hrát v neděli od 17:00 hodin, což je náš úřední termín. FK Teplice se proto u JUDr. Ivo Lubase (ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS - pozn. autora) dožaduje změny termínu tohoto domácího utkání se Spartou na neděli v 17:00 hodin a to ze známých důvodů. Chceme totiž, aby co nejvíce fanoušků mohlo dorazit do hlediště a vzdát čest památce pana Vlastislava Marečka. Na tomtéž se snažíme dohodnout i se Spartou Praha. V neposlední řadě jsme poslali dopis vedení sportovní redakce ČT, v němž protestujeme proti zmiňované změně termínu tohoto utkání," uvedl na klubovém webu Teplic ředitel komunikace Teplic Petr Heidenreich.

Otevřený dopis teplického novináře Františka Bílka:

"Chtěl bych někdy vyprodat Stínadla," měl tajný sen Vlastislav Mareček, teplický trenér, který svou smrtí v neděli zarmoutil všechny fotbalové příznivce, funkcionáře a hráče. Tepličtí fanoušci i klub chtěli Vlastovi jeho přání splnit.

Příznivci ihned po jeho smrti mobilizovali své síly a iniciovali na klubových internetových stránkách výzvu pro ČT o přeložení zápasu z pondělí na neděli od 17:00 hodin, tedy na termín, který je pro Teplice úředním hracím dnem a v němž by přišla na Stínadla důstojná návštěva, která by vzdala čest Marečkově památce. Stejně tak se zachovalo i vedení teplického klubu: "Chtěli jsme hrát se Spartou Praha v neděli od pěti hodin, aby přišlo co nejvíce lidí," řekl ředitel FK Teplice František Hrdlička. Opověď z Kavčích hor? "Ano, bude neděle, ale od 20:15 hodin na ČT 4."

Opravdu znamenité. Pro Teplice je tento nedělní večerní termín ještě horší, než-li původní pondělní odpoledne na ČT 2. Když k tomu přihodíme bilanci teplických - tří úvodní domácí zápasy této sezóny = třikrát v televizi, zdá se počínání ČT o to více nesmyslné. "A když jsme měli hrát venku v Brně, tak televize přenos zrušila a opět zařadila Spartu," nechápou nevyvážený výběr přenosů fanoušci Žlutomodrých. Český divák je specifický, při přímém televizním přenosu si cestu do hlediště těžko hledá.

Myslím, že tato vyjímečná situace si žádá mimořádné řešení. Argumenty typu: "Jinde je při TV přenosu plno," neobstojí. ČT totiž poukazuje na vyprodané zápasy v Mladé Boleslavi a Liberci na konci minulého ročníku. Ano, bylo tam vyprodáno. Jenže v Liberci se na stadion vejde 10 tisíc diváků, v Mladé Boleslavi 5 tisíc. Jen pro informaci ČT - stadion Na Stínadlech v Teplicích má kapacitu více než 18ti tisícovek diváků... Dostane redakce ČT vedená Otou Černým rozum? Pomůže Vlastislavu Marečkovi splnit jeho sen? V tomto případě by mělo zvítězit lidské hledisko nad komerčním...

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal, František Bílek

Nejnovější články