Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Baník má vrátit Slovácku pět milionů za Ličku

Baník má vrátit Slovácku pět milionů za Ličku

Baník má vrátit Slovácku pět milionů za Ličku © -

0

Líbilo se

17.02. - Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne rozhodla o tom, že Baník Ostrava neměl nárok požadovat po Slovácku za fotbalistu Maria Ličku dalších pět milionů korun při přestupu do zahraničí a Baník by tedy peníze měl vrátit. Podle mluvčího Baníku Igora Bruzla jsou ovšem na Bazalech klidní.

Rozhodně jsme v klidu. Tuto informaci už máme zhruba dva dny, ale plně respektujeme rozhodnutí arbitrážní komise ČMFS, která předloni v létě částku 4,8 milionu Kč přiřkla podle platné smlouvy nám,“ řekl agentuře Mediafax Igor Bruzl, mluvčí Baníku Ostrava.

O co vlastně šlo? Na začátku sezony 2005-06 se znelíbil Mario Lička tehdejšímu trenéru Baníku Ostrava Jozefu Jarabinskému, který se možná na synovi mstil Verneru Ličkovi, dnešnímu generálnímu manažeru Baníku Ostrava. Baník tedy prodal Ličku do Slovácka za 4,8 milionu Kč s tím, že v případě přestupu do zahraničí dostane stejnou částku znovu.

V létě roku 2006 Lička přestoupil do Southamptonu, a přestože se Slovácko zdráhalo zaplatit, arbitrážní komise dala za pravdu Baníku Ostrava. Slovácko nakonec zaplatilo, ale odvolalo se k Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS) do Lausanne a ta nyní uznala jeho stížnost. Podle ní by měl Baník peníze Slovácku vrátit.

Podle tvrzení Slovácka přestupoval Lička do Southamptonu jako volný hráč po skončení smlouvy, kterou prý ve Slovácku podepsal jen na rok. Tudíž Slovácko žádné peníze z Anglie nedostalo a nemělo tedy platit ani Baníku Ostrava. Toto tvrzení je však značně podivné. Stěží by to totiž před rokem a půl nevzala na vědomí arbitrážní komise ČMFS (Českomoravského fotbalového svazu) a Slovácko tehdy také tento argument veřejně neprezentovalo. Spíše to vypadá, že do Lausanne zaslalo dokumenty, které se mu hodí „do krámu“. Navíc v té době panovala ve fotbalovém klubu ve Slovácku značně nepřehledná situace ohledně vlastnických vztahů.

Jsme opravdu v klidu. Obrátili jsme se na ČMFS a necháme se ve vztahu k CAS v Lausanne svazem zastupovat,“ uvedl Igor Bruzl. Fotbalistův otec a generální manažer Baníku Ostrava Verner Lička agentuře Mediafax přiznal, že o případu vůbec nevěděl. „Tak to slyším úplně poprvé. Já se starám jen o sportovní záležitosti.“

Kam dál?

v l / Mediafax, David Procházka

Související odkazy
Nejnovější články