Zpět na » Synot liga » Zach neví, jestli má důvěru

Zach neví, jestli má důvěru

0

Líbilo se

02.09. - Liberecká mizérie pokračuje. Slovan v prvních pěti kolech Gambrinus ligy čtyřikrát prohrál, jednou remizoval a hráči severočeského celku, který v minulé sezóně bojoval o čelo tabulky, dokázali vstřelit pouze jedinou branku. Trenér Slovanu, Michal Zach, vidí za neúspěchy svého týmu nízkou kvalitu ofenzivy.

Přitom Liberec vstoupil do zápasu dobře a soupeře ze Zlína zatlačil na vlastní polovinu. Zejména pak spolupráce Ĺ inglára s Hudsonem hráčům Tescomy zatápěla. „Chtěli jsme soupeře dostat od začátku pod tlak, myslím si, že ten úvod se nám celkem vydařil, zejména v tom smyslu, že jsme si dokázali vytvořit některé nebezpečné situace, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit branku,“ řekl Michal Zach. Hosté se v první půli dostávali do útoku jen sporadicky, avšak těsně před odchodem do kabin mohl skóre poprvé otevřít Malár, sám před libereckým Zlámalem však zklamal. „Zlín stále hrozil nebezpečnými protiútoky, my jsme na to byli připravení, ale musím říct, že soupeř má velmi kvalitní hráče na tyto situace a díky našemu brankáři jsme neinkasovali do poločasu,“ zhodnotil hru soupeře Zach.

Také druhá půle byl v režii Severočechů, ale drtivý tlak nedokázali hráči Liberce proměnit v branku, a tak přišel trest v podobě krásné trefy zlínského Opiely. „Ve druhém poločase jsme chtěli začít znovu aktivně, vytvořit si tlak. Myslím si, že s přibývajícím časem bychom si ho vytvořili, ale přišla branka hostí, a to bylo v tu nejnevhodnější chvíli,“ pokračoval liberecký trenér. Slovan i po inkasovaném gólu pokračoval v dobývání zlínské tvrze, avšak stále marně. „Ten závěrečný tlak byl sice drtivý, ale jak říkal kolega, ani jednou jsme ten balón nedokázali trefit tak, jak by bylo potřeba, a aspoň tu jednu branku vstřelit, což je náš největší problém, a proto jsme nemohli uspět,“ zakončil zápasové hodnocení Zach.

Za neúspěšným startem Liberce do nového ročníku stojí podle libereckého kouče zejména zranění klíčových hráčů kádru a také malá sehranost týmu. „Neustále nás trápí zranění hráčů. V podstatě to řešíme každý zápas. V ofenzivě nám chybí větší kvalita. Stále čekáme na ty hráče, až budou moct nastoupit, to je Frejlach, Dort, Blažek. To jsou hráči, kteří ten balón dokážou udržet. Potýkáme se s tím už od začátku přípravy. Tím pádem taková ta sehranost není tak kvalitní, jak by měla být, to souvisí i s neproměňováním šancí,“ pověděl Michal Zach.

V kuloárech se již spekuluje o odchodu současného trenéra modrobílého celku, zda má ale Michal Zach důvěru libereckého bosse Karla, netuší. „Nevím, jestli mám jeho důvěru, to je spíš otázka na vedení,“ řekl stroze. Zachovi se ani nepovedlo rozumně obhájit odchod záložníka Pudila, jenž ze severu Čech odešel na půroční hostování do pražské Slavie. „Samozřejmě, že to je další kvalitní hráč, který odchází. On měl teď třízápasový trest, takže jsme s ním nemohli počítat,“ pověděl trenér Slovanu a odmlčel se, jako by přemýšlel, jaká slova zvolit. „Samozřejmě, že není dobré, když takhle hráči odcházejí,“ řekl nakonec.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články