Zpět na » Synot liga » Baník vs. Plzeň 2:0 (1:0)

Synot liga - Baník vs. Plzeň 2:0 (1:0)

0

Líbilo se

02.09. - Před dnešním podvečerem měly oba celky na místě proher stejnou cifru. Nulu. Mohlo se sice stát, že utkání skončí nerozhodně, s útočným stylem, který však obě mužstva preferují bylo skoro vyloučeno, že se bude jednat o plichtu bezbrankovou. Přidány pozápasové ohlasy

Předchozí tvrzení potvrdil slovenský, teď už, kanonýr Róbert Zeher, jen toto jméno byste totiž našli v oficiálním zápise utkání v kolonce "branky". Klobouk dolů před jeho sebenalezením. Zřejmě je pravda, jak tvrdil on sám v jednom z rozhovorů, že dřív byl příliš zbrklý a vymýšlel zbytečné kličky, když měl střílet. V kádru Baníku je už sice dlouho, ale povětšinou cestoval po hostováních. Na začátku letošní sezony se však potkal s formou a sází jeden gól za druhým, za třetím i za čtvrtým! Ano, je to tak. Počet jeho úspěšných střel se vyšplhal již na 5 v 5ti utkáních. A ty zdaleka neodehrál celé.

Ale nejvíce nás nyní zajímají dvě trefy z dnešního večera. Hlavička Magerova směřovala na pokraj malého vápna, číhající Slovák tak nemohl dostat příležitost na lépe vyleštěném zlatém podnosu. Tehdy se na světelné tabuli psala pětadvacátá minuta.

Podruhé udeřilo devět minut před vypršením řádné hrací doby. Krásně přiletěl kopačák k botám Róberta Zehera, před kterým prakticky nezbývalo, než proběhnout polovinu hřiště, a nikým pronásledován zakončit. Nenabral ale potřebnou rychlost, možná mírně zaváhal, a než doběhl na dostřel, předběhli jej rovnou tři muži z města piva. Zmatek ovšem nenašel své místo v Zeherově hlavě, zkušeně se ohlédl, nabídl Otepkovi, ať si taky kopne, míč si vyměnili ještě jednou a pak už Zeher pálil do odkryté levé strany brány.

Velmi ofenzivní utkání bylo opravdu ke koukání - sice možná ne na poměry klání Champions leauge, ale lze hovořit o silně nadprůměrném ligovém mači. Dokazovaly to obě strany, pěkně a většinou přesně kombinující. Málokdy ale dokázal ten či onen překonat obranu soupeře, které byly dobře proškoleny o umění útočníků.

Hlavně proto tedy se hra přesouvala z leva doprava, hranici vápna však překonala jen sporadicky. Například ze samotného okraje utkání. Centry Plzně létaly od jedné postranní lajny k druhé, Baník jakoby chvíli soka nechal osahat si mičudu, pak ovšem rychle zaútočil a tváří v tvář se Ilizovi zjevil Metelka, snažil se seč mohl potrestat jeho bleskové vyběhnutí a šoupl míč á la Poborský směr branka, jen těsně však přehodil i horní tyč.

Nováček v kase Viktorky, Iliz, musel čelit potížím ještě v prvním poločase. Centr z prava zachytil Rajtoral a halfvolejem poslal ne moc nebezpečný projektil, do kterého se na poslední chvíli vložil hlavičkou Magera, ovšem klec minul.

Krušné momenty přišly na plzeňské v 52. minutě. nejdříve Rajtoral z bezprostřední blízkosti donutil Iliziho excelovat, byl z toho ale roh, který zahodil Zeher z ideální pozice ve středu šestnáctky, hasit nebylo třeba, balon letěl nad.

Opravdovou megatutovkou se Plzeň prezentovala až třináct minut před koncem. Fillo obdržel míč zleva, ale posledního muže na hřišti, Petra Vaška překonat nedokázal.

Vynikající kulisu pěknému zápasu vytvořili opět bezchybní fans Baníku, sešlo se jich sice méně než na střetu s Libercem, nicméně absence 4 tisícovek diváků nebyla nijak na výkonu hlasivek znát.

Karel Večeřa byl spokojen jak s hrou svých kluků, tak vysekl poklonu i soupeři. Žehral jen na hluché období v úvodu střetu, jeho svěřencům chvíli trvalo, než se otrkali: "V prvním poločase jsme dobře bránili a někdy od té patnácté minuty už se nám začaly dařit i akce, které byly korunovány vedoucí brankou. Ve druhé půli se Plzeň snažila ještě více útočit, my jsme měli šance a nakonec dokázali výhru pojistit. Když nepočítám první čtvrthodinu, předvedli jsme fotbal, který chceme hrát," pověděl.

Společnou řeč našel se Stanislavem Levým při hodnocení atmosféry zápasu: "Za takovou atmosféru a vůbec za zápas samotný by se nemusela stydět ani bundesliga," míní kouč z města Prazdroje. "S týmem jako Baník nemůžete zalézt na šestnáctku a tam čekat, co se stane. Musíte hledat šance. My jsme si je dokázali vytvořit, ale už jsme je neuměli proměnit, pak stačí nechat na chvíli prostor k pohybu soupeři, jako se stalo při první brance a je hotovo" prohlásil.

Sečteno, podtrženo: Baník se minimálně do zítřka opět ujímá vedení v tabulce, Plzeň poprvé letos prohrála a nepotvrdila ani šňůru sedmnácti venkovních utkání, ve kterých získala 27 bodů.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 25. a 81. Zeher. Rozhodčí: Kovařík - Goňa, Peřina. ŽK: Tchuř - Jarolím, Müller, Smola. Diváci: 13.540.

Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Rajtoral, Marek, Otepka (85. Mišinský), Metelka - Zeher (85. Varadi), Magera. Trenér: Večeřa.

Plzeň: Ilizi - Malcharek, Müller, Zakopal, Smola - Fillo, Trapp, Jarolím, Ĺ íma (70. Smejkal) - T. Krbeček (79. Psohlavec), Brožík (56. Borek). Trenér: Levý.

Článek věnuji památce zesnulého Vlastislava Marečka, ještě na jaře kouče Teplic, který 2.9. podlehl zákeřné chorobě.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články