Zpět na » Synot liga » Fenin: Doufám, že bude pěkná atmosféra

Fenin: Doufám, že bude pěkná atmosféra

0

Líbilo se

15.09. - Teplický snajpr Martin Fenin tvrdí v rubrice Zápisníček: "Trenéra Marečka tady zažila spousta kluků, byly to jedny z nejlepších roků, dvakrát po sobě jsme hráli o Ligu mistrů a kdo ho znal, tak ví, že to byl jeden z nejlepších, nejupřímnějších a nejhodnějších lidí co se ve fotbale pohybují."

Vy jste měli hrát v Brně a zápas byl odložen, Jak jste to vnímali, že se utkání odložilo?
Byla to specifická situace a to bylo podle mě jednoznačné. Trenéra Marečka tady zažila spousta kluků, byly to jedny z nejlepších roků, dvakrát po sobě jsme hráli o Ligu mistrů a kdo ho znal, tak ví, že to byl jeden z nejlepších, nejupřímnějších a nejhodnějších lidí co se ve fotbale pohybují a u nás byl dlouho a je tu spoustu hráčů, kteří pod ním dlouho trénovalo, takže by asi nebylo vhodné ten zápas odehrát a myslím si, že i soupeř Brno to musel pochopit, že se takovéto zápasy hrát nedají, zvlášť když to bylo hned ten den.

Překvapil tě nějaký výsledek pátého kola?
Liberec mě zarazil určitě, protože všichni čekali, že se se Zlínem chytí, ale co takhle kluci v kabině sledujeme Zlín už delší dobu, tak už v té sezoně minulé na jaře měl strašnou smůlu a myslím si, že má určitě mužstvo, které nebude bojovat o záchranu, protože to dokazujou už dlouhodobě a bylo to už jen otázka času, kdy se jim to povede. Myslím, že je dobře, že se takhle chytli a že už jim to půjde podle mě líp a líp. Ale říkám, škoda pro Liverec, protože jim to také nepřeju a musí se teď z toho vylízat.

Když byla reprezentační pauza, ty jsi volno neměl a hrál jsi proti San Marinu. Jak jsi byl spokojen se svým výkonem?
Já jsem útočník a vždycky když mám nějakou šanci a neproměním ji, tak jsem nespokojen. Určitě jsem ale strašně rád, že jsem mohl nastoupit od začátku s takovýma hráčema, ke kterým jsem vzhlížel a stále vzhlížím a bylo to těžké utkání, já sám jsem v něm měl dvě tři šance a určitě abych byl spokojen, tak k tomu chyběl gól. Takže mě to mrzí, že jsem nedal gól, moc mě to mrzí. Ale jsem strašně rád, že jsem to mohl odehrát, protože tam bylo hodně lidí z Čech a vytvořili nám tam hezkou atmosféru.

Mrzelo tě, když jsi pak v příštím zápase proti Irsku nebyl ani na lavičce, ale pouze na tribuně?
Kdyby mi řekl někdo před srazem, že budu hrát jeden zápas od začátku a jeden budu na tribuně, tak bych tomu sám nevěřil. Byl jsem rád, že jsem jeden zápas mohl hrát od začátku a to, že jsem nebyl s Irskem na lavici, to nebylo důležitý. Tam byl důležitej celej ten zápas, pro celý vývoj kvalifikace, byla tam nádherná atmosféra a já byl s klukama v kabině až do úvodního hvizdu, takže jsem tu atmosféru nasával a přišlo mi to, jako kdybych byl na lavici.

Zítra hrajete se Spartou, byla na ni nějaká specifická atmosféra?
Nene, máme navyklou automatiku, kdy dva nebo vlastně tři dny před zápasem si trošku přiblížíme soupeře a jak říkám, hrajeme doma a chceme vyhrávat každý zápas, i když víme, že to pokaždé nemusí vyjít, ale obzvlášť doma chceme vyhrát každý zápas, ať se Zlínem nebo se Spartou, tak vždy budeme chtít vyhrát. Uvidíme podle zápasu, jak to dopadne, ale chceme ten zápas vyhrát. Navíc bude spoustu lidí, bude to svátek a budeme hrát i pro trenéra Marečka, takže uděláem všechno pro to, abychom vyhráli.

Právě na reprezentančím srazu jsi se mohl o tom nadcházejícím zápase se Spartou popovídat s útočníky Doškem, Kuličem. Mluvili jste spolu o tom?
Určitě, mírné hecování tam bylo. Byl tam i Zdeno Pospěch, bylo tam celkově hodně sparťanů, byli tam i Tomáš Sivok, Jarda Blažek, bývalí sparťané, bylo tam i hecování ze strany Edy Poustky, takže já si myslím, že takový to špičkování tam bylo, ale myslím, že ten zápas bude i pro ně krásnej, protože v Teplicích na Spartu vždycky byla hezká atmosféra a říkám, doufám, že přijde co nejvíce lidí a bude to zápas se šťastným koncem pro nás.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články