Zpět na » Synot liga » Slovácko vyválčilo tři body

Synot liga - Slovácko vyválčilo tři body

0

Líbilo se

15.09. - Fotbalisté Slovácka v posledním sobotním zápase dokázali udolat srdnatě bojující Čáslav a potvrdili letošní domácí neporazitelnost.

Slovácko do zápasu vstoupilo více než vlažně a iniciativy se ujali hosté. Už ve třetí minutě prošel Hozda nikým neatakován po levé straně až k pokutovému území, vystřelil a golman Marek poprvé podržel svůj tým. I nadále ale hosté drželi míč na svých kopačkách a podnikali útočné výpady.

Domácí hráli s přílišnou bázní a možná z přemíry snahy pramenila také spousta útočných faulů, kterými se okrádali o své vlastní možné útočné akce.

A když už se dostali do útoku, zatáhli hosté za záchrannou brzdu jako v případě Skoupého, Hozdy nebo Sedláčka v závěru zápasu, jejichž fauly na Racka, respektive Kaspřáka byly nebezpečné. Zvláště v posledním případě musel Kaspřák ze hřiště a ze stadionu rovnou do nemocnice s podezřením na zlomeninu, minimálně však s výronem. A nebyl to jediný zraněný v zápase. Už po sedumadvaceti minutách musel Chmelíčka, kterému se zřejmě obnovilo zranění ramene, vystřídat Ĺ ultes.

První půle ale nepřinesla žádnou fotbalovou krásu nebo radost. Ani domácí, ani hosté nepůsobili fotbalovým dojmem a boj, který se na hřišti odehrával, neradi na stadionch vídáme. A domácí fanoušci to dali týmům jasně najevo, když po závěrečném hvizdu vyprovázel hráče cestou do šaten bouřlivý pískot.

Druhá půle už byla mnohem lepší a bylo k vidění několik hezkých momentů a velkých šancí. Tu první měl domácí Racko, který hned v první minutě střílel z úhlu těsně vedle. O pár minut později znovu Racko prošel po pravé straně, přihrál do sóla Ĺ ultesovi, který ale tváří v tvář Zichovi v brance hostí selhal, když mu jeho střelu golman vyrazil. V 53. minutě se už domácím stadionem ozývalo oslavné bouření. A byl to znovu Filip Racko, který po nacvičené akci prošel s míčem až do šestnáctky, nikým netísněn vystřelil a jeho tvrdá střela zamířila přesně do levého růžku Zichovy brány.

Domácí, hnáni diváky dopředu, zahájili ofenzívu a hosté odvraceli jeden míč za druhým. Zvýšit mohl Stýskala, ale Střela, kterou vyslal na hostující branku těsně minula levou tyč.

V 61. minutě došlo k faulu na jednoho z domácích hráčů. Rozhodčí odpískal, ale ještě si jej ke konzultaci zavolal pomezní rozhodčí. Po domluvě s ním se hlavní vydal za hostujícím Kurakem a hostující zadák si mohl zblízka prohlédnout červený kartonek a vydat se do sprch. vyloučení bylo údajně za prošlápnutí soupeře po odehrání míče a odpískání. Domácí tedy čekala půlhodinová přesilovka. Nedá se říct, že by domácí vytvořili drtivý tlak na hosty, ti i v deseti hrozili výpady a snažili se vyrovnat, ale hlavně v obraně hrálo Slovácko pozorně a nepustilo čáslavské do výraznější šance.

Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, většina ale končila podobně jako Dianův kop, který zastavila zeď domácích a bez problémů jej odvrátila i napodruhé. Do, v závěru hodně otevřené obrany, chodili pak domácí mnohem častěji, naštěstí pro hosty bez gólového efektu.

Domácí tak vybojovali další 3 body a ze čtyřech zápasů doma mají plný počet bodů a dosud neobdrželi branku. V tabulce se bodově dotáhli na dosud vedoucí Opavu a Příbram, ta má ale zítřejší zápas s Jihlavou k dobru.

Diváci: 3720

Branky: 53. Racko
Karty: 11. Chmelíček, 88. Görner, 90. Filipský - 7. Skoupý, 36. Hozda, 77. Dian, 85. Sedláček, 90. Nešpor - ČK 61. Kurak

Slovácko: Marek - Kaspřák(87. Lysoněk), Ineman, Ĺ imáček, Němčický - Racko, Stýskala, Görner, Eismann(51. Filipský) - Chmelíček(27. Ĺ ultes), Činčala

Čáslav: Zich - Kotrba, Dian, Skopalík, Hozda(80. Sedláček) , Nešpor, Skoupý, Veselý(63. Jiroušek), Mráz, Kurak(61. ČK), Schulmeister(83. Slezák)

Rozhodčí: Moudrý (od delegáta dostal známku 7) - Ĺ těrba, Tacina

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články