Zpět na » Synot liga » Kladno - České Budějovice 5:1

Kladno - České Budějovice 5:1

0

Líbilo se

16.09. -

V utkání 6. kola Gambrinus ligy mezi Kladnem a Českými Budějovicemi o brankové situace opravdu nouze nebyla. Kladno rozstřílelo svého soupeře 5:1 a potvrdilo tak svou výbornou bilanci s tímto soupeřem.

Středočeši na svého soupeře vletěli hned od začátku velice aktivně a vyplatilo se jim to. Ve druhé minutě po rohovém kopu otevřel brankový účet Gecov. Domácí po vstřeleném gólu nepolevili a vypracovali si řadu dalších gólových příležitostí. Zapršelo ale až ve 30. minutě kdy náskok zvýšil Zachariáš a ve 34.minutě Jeslínek upravil už na 3:0. To bylo vše z prvního poločasu.

Do druhého poločasu vstoupili Budějovice aktivněji, proběhla i dvě střídání. Jedním z nich byl i špatně hrající Hunal. Domácí pokusy hostí přečkali a když v 63. minutě vstřelil po centru Cigánka svůj druhý gól Jeslínek, zdálo se být utkání definitivně rozhodnuté. ,,Cigi (pozn. red. Cigánek) mi poslal krásný balón a byl by hřích to neproměnit,“ zhodnotil svou trefu Jeslínek.

V 56.minutě vystřelil pro hosty alespoň čestný úspěch Radzinevičius. Jeho branka však k ničemu nevedla a v 82.minutě dal pátý gól střídající Vršajevič, který byl jeho prvním v Gambrinus lize.

,,Mohli jsme dostat patnáct gólů,“ řekl po zápase gólman Kučera, který byl i přes pět gólů ve své síti nejlepší hráčem Budějovic. Trenér Straka, který byl i přes vysokou porážku sdílný, po utkání řekl: ,,Chtěl bych se omluvit všem fandům českobudějovického fotbalu. Dnes jsme zaostávali v důrazu, bojovnosti i efektivitě.“ K otázce o případných finančních pokutách ale řekl, že nepatří k trenérům, kteří by šahali hráčům na peníze. To trenér Ĺ ilhavý byl o poznání spokojenější: ,,Chtěl bych hráčům poděkovat hlavně za výkon v prvním poločase. Na hráčích bylo vidět, že po vítězství touží.“

Daniel Houška / FotbalPortal.cz

Nejnovější články