Zpět na » Synot liga » Teplice - Sparta 2:1

Teplice - Sparta 2:1

0

Líbilo se

16.09. - Tepličtí hráči i ve svém pátém utkání v tomto ročníku Gambrinus Ligy zvítězili. Tentokrát nad Spartou v domácím prostředí 2:1, uctili tak, přesně jak si přáli, památku Vlastislava Marečka, závěr utkání se však zvrhl, když po odkopnutí míče do hřiště byl Michal Bílek vykázán na tribunu, to neunesl jeho asistent Horst Siegl a kapitán Tomáš Řepka, prvně jmenovaný taktéž vykázáním, druhý vyloučením po druhé žluté kartě.

Nejvyšší ligová návštěva Stínadel od zápasu se stejným soupeřem před dvěma lety viděla zápas plný zajímavých momentů, přestože oběma trenérům chyběli klíčový hráči, na straně Teplic Jiří Sabou, kterého nahradil debutující bosňan Admir Ljevakovič, v sestavě Sparty chyběl Libor Došek, toho nahradil Miroslav Slepička. Zápas začal minutou ticha za zesnulého Vlastislava Marečka, domácí hráči jeho památku uctili i černými páskami a jménem na svých dresech.

Zápas začal zostra hned od prvních minut, z úvodní akce Sparty se vyklubal roh. O minutu později již viděl novic Ljevakovič žlutou kartu za faul ve středovém kruhu. O několik minut později za ten samý zákrok obdržel žlutou kartu i Luboš Hušek ze Sparty. Taktikou svázaný fotbal rozhodně nebyl nudný ani od jednoho ze soupeřů. V 29.minutě Abrahám s Horváthem rychlou akcí prošli až do vápna Teplic a zde připravili pozici pro Kuliče, ten vypálil jen do brankáře, jenže tomu míč vypadl a z následné dorážky trefil Slepička jen obránce Lukáše. O pět minut později se do jasné šance na rohu pokutového území tlačil Verbíř, byl všakt stažen Kadlecem, jenž za tento zákrok viděl žlutou kartu. Přímý kop po této akci hostující hráči ubránili, z následného rohového kopu však trefil Martin Fenin jen břevno, odražený míč se dostal k Michalu Gašparíkovi, ten posadil centr přímo na hlavu Petra Lukáše, který se přesně trefil hlavou a otevřel skóre. Koncem prvního poločasu se sice Sparta usadila na polovině Teplic, ale žádné nebezpečí pro Martina Slavíka nevytvořila. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Jak první poločas skončili, tak se hráči Sparty vrhli i do druhého. Hned z první akce střílel Kulič, ale míč chytil Slavík. Pak se několik minut ani jeden tým nedostával do šancí, o pobavení se postaral jen domácí trenér Petr Rada, který zpracoval těžký míč letící do autu a celý stadion mu zaaplaudoval. V 57.minutě na pravé straně vápna Teplic fauloval Josef Kaufman Pavla Horvátha a uviděl za tento zákrok žlutou kartu. O 4 minuty později za podobný zákrok na druhé straně dostal kartu i Tomáš Řepka. V 66.minutě si narazil Slepička míč s Abrahámem a chladnokrevným zakončením vyrovnal na 1:1. Teplice se však nevzdali a hned z protiútoku se znovu vrátili do vedení, Gašparík vyškolil Řepku a předložil míč naprosto neobsazenému Feninovi, který měl již lehkou úlohu, vstřelil tak již svou 5.branku v této sezoně. Za svlečení dresu při oslavách branky obdržel poté také žlutou kartu. O dvě minuty později ji viděl i Miloš Brezinský za faul na unikajícího Fenina. Oba trenéři poté sáhli k střídání, Sparta vyslal do boje Matušoviče místo Abraháma, Tepličtí zase vyměnili Gašparíka za Ĺ tohanzla. Poté se do hry dostal také Daniel Kolář, který vyměnil na levém kraji zálohy Jana Rezka. Sparta dlouho držela míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávala, proto trenér Bílek do třetice střídal a sáhl k dalšímu posílení útoku, stopera Brezinského nahradil útočník Holenda. Trenér Rada naopak posílil středovou řadu na úkor útočné, když stáhl Smíška a nahradil ho Benátem. Ani záblesk vyrovnání se stále nezjevoval, ale přesto se v 90.minutě začali dít věci, nejprve obdrželo Pavel Horváth žlutou kartu za zdržování, když otálel s rozehráním přímého kopu, poté vystřídal Rosa s bolestivou grimasou odcházejícího Kaufmana, ale to stále nebylo všechno. Pavel Verbíř volejbalově odvrátil sparťanský centr, rozhodčí však hru nepřerušil. To udělal až po tom, co Michal Bílek vběhl do hřiště a kopl do míče, za to ho rozhodčí vykázal na tribunu, kapitán hostí Řepka však přiběhl k pořadateli a začal na něj pokřikovat a máchat kolem sebe rukama. Za jeho chování mu rozhodčí udělil druhou žlutou kartu, tudíž i červenou a vykázal ho ze hřiště, to se nelíbilo asistentu Horstu Sieglovi, který se sápal na rozhodčího, hráči Sparty ho sice odtáhli, ale i přesto ho rozhodčí také vykázal na tribunu. Tomáš Řepka mimochodem při odchodu vrazil do kamery ČT a opustil scénu. Chování rozhodčího rozlítilo i vystřídaného Abraháma, toho museli uklidnit spoluhráči jinak by se na rozhodčího vrhl, i on obdržel červenou kartu. Poté již rozhodčí zápas ukončil. Incident na konci utkání byl kaňkou na jinak výborném utkání, Sparta poprvé v tomto ligovém ročníku prohrála, tepličtí naopak pokračují ve výtěčných výkonech a dále drží, nyní již pěti zápasovou, vítěznou sérii. Nyní je čeká středečné dohrávka 5.kola v Brně.

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Nejnovější články