Zpět na » Synot liga » Sparta opět nezklamala

Synot liga - Sparta opět nezklamala

0

Líbilo se

17.09. - Jen málo ligových zápasů pražské Sparty v tomto ročníku se obešlo bez nějakého incidentu. Nedělní zápas v Teplicích však byl skutečným vrcholem!

Sezóna začala bučením sparťanských fanoušků v zápase s Libercem, následně rasistické projevy v zápase s Zlínem, dělobuchy v zápase na Žižkově a ještě v tomtéž zápase hajlování Horvátha. Tedy skutečně rozmanitý výběr hned na začátek sezóny. Skutečný vrchol pak ale přišel v závěru utkání v Teplicích.


Běžela už třetí minuta nastavení, hlavní rozhodčí Radek Kocián signalizoval, že nastaví tři minuty, a mohl tak utkání ukončit. Teplice ale během nastavení ještě střídali, a proto chtěl asi toto zdržení ještě nastavit. Emotivní situaci u laviček předcházel centr z pravé strany, který se odrazil od Verbíře do autu. Podle názoru Sparty po jeho ruce. To televizní záznam nepotvrdil ani nevyvrátil, jasné je že pokud se Verbíř míče rukou skutečně dotkl, tak si chránil obličej, což se podle Pravidel fotbalu za ruku nepovažuje.


Pravidla zřejmě nečetli Bílek a spol., a proto následovala jejich reakce, která byla naprosto neúměrná a rozhodně na stadiony nepatří. Čtvrtý rozhodčí Robert Hájek si k sobě zavolal hlavního Radka Kociána, který následně vykázal Bílka na tribunu.


Ten arogantně rozhodčího neposlechl, a tak musel zjednat nápravu hlavní pořadatel. Následně se přiběhl Řepka a začala mela. Ze svých úst vypustil několik sprostých slov, za které měl vidět rovnou červenou kartu. „Osobnost“ Sparty však byla vyloučena po druhé žluté, a tak klidně může vyfasovat jen podmínku s finančním trestem.


Při odchodu do kabin Řepka ještě udeřil kameramana ČT, který narozdíl od obránce Sparty konal svou práci. Následně ČT pohrozila, že pokud se Řepka neomluví, tak bude zvažovat spolupráci s Gambrinus ligou. To by byla určitě škoda, protože kvalita přenosů se určitě za poslední roky zvedla. Sparťanské vedení se naštěstí v pondělí veřejnoprávní televizi omluvilo, a tak je snad problém zažehnán.


Vše ale pokračovalo dále. Vykázán byl dále Siegl, který si vzal příklad z Bílka. Červenou kartu dále obdržel Abraham, který si vzal příklad pro změnu z Řepky. Abrahamovi skutečně v hlavě asi trochu přeskočilo, protože se choval opravdu nepříčetně a nebýt Zděnka Pospěcha tak snad hlavního sudího inzultuje.


Pro všechny čtyři aktéry musejí přijít od disciplinární komise tvrdé tresty. V Česku je bohužel zvykem, že vyváznou pouze s pokutou. Takovéto prohřešky by UEFA určitě netolerovala a přišli by určitě minimálně pětizápasové tresty.


Sparta Praha tak prostě neunesla svoji prohru. Samozřejmě hlavní díl viny nesli podle nich samozřejmě rozhodčí. Pro hlavního sudího Radka Kociána to byl sice těžký zápas, udělal chyby, ale utkání neřídil tendenčně a hlavně žádné mužstvo netlačil. A i kdyby rozhodčí udělal ze zápasu tvz. „bramboračku“, tak to určitě nedává nikomu (tedy ani Spartě) právo k tomuto chování.


Hráčům Sparty se navíc nelíbil každý druhý jeho výrok proti ní a v diskuzích byli doslova nepřekonatelní. Vše pak jenom vyvrcholilo ve třetí minutě nastavení, kdy určití lidé prokázali, že na tom s inteligencí nejsou nejlépe.
Vše je ještě umocněno, že zápas se měl hrát pro Vlastimila Marečka, a i proto přišel plný stadion.


Pokud chce někdo hrát fotbal na jakékoli úrovni, bez hlavy a špetky inteligence se prostě neobejde. Závěrem říci jen to, že pokud Sparta bude prohraje v naší lize další zápasy rozhodně nebudou klidné. Uvidíme, jak se v nebližších dnech k celému incidentu postaví sparťanské vedení.


Závěrem je nutno říci, že ve Spartě všichni všude byli, všichni všechno vědí, jenom nikdo nedokáže říct, proč se Řepka a spol neumějí chovat.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články