Zpět na » Synot liga » Baník vyhrál turnaj O pohár města Ostravy

Synot liga - Baník vyhrál turnaj O pohár města Ostravy

Baník vyhrál turnaj O pohár města Ostravy © fcb.cz - Vítěz 2. ročníku turnaje O pohár města Ostrava

0

13.12. - Druhý ročník halového turnaje O pohár města Ostravy patřil prvoligovým fotbalistům Baníku, kteří ve finále zdolali Zlaté Moravce. Turnaj se hrál v hale Sareza v Ostravě - Porubě.

První ročník, který se hrál přd dvěma lety, vyhrála Opava. Ta se letos neúčastnila stejně jako polské kluby. Důvodem byly obavy pořadatelů z možných výtržností.

V minulém roce se turnaj nakonal kvůli výtržnostem v zápase Baník - Sparta, během něhož se ostravští chuligáni a chuligáni polského klubu GKS Katowic pokoušeli dostat do sparťanského sektoru.

Letošního ročníku se zúčastnilo šest klubů rozdělených do dvou skupin. První dva postoupili do semifinále, poslední mužstva hrála o páté místo.

Vítězem se stal Baník Ostrava, který ve finále oplatil vysokou porážku ze skupiny Zlatým Moravcům. Za vítězství obdržel prémii 200 tisíc korun.

Skupina A

FC Vítkovice - FC Vion Zlaté Moravce 2:3 (1:1)

Branky:
3. Diviš, 28. Motyčka - 10. Farkaš, 21. Kožiak, 30. Kuračka

FC Baník Ostrava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:6 (1:2)

Branky:

FC Baník Ostrava - FC Vítkovice 3:2 (1:0)

Branky:
14. Zeher, 17. Lička, 18. Mičola - 23. Woznica, 26. Mikulenka (pen.)

Branky:
7. Zapalač, 11., 26. a 30. Duga, 13. Harvilko, 20. Trhan, 26. Chmelík, 29. Vavrík - 14. Kovács, 27. vlastní Chmelík

SEMIFINÁLE

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Dubnica 3:1 (1:0)

Branky:
12. Candrák, 18. Náther, 28. Kožiak - 27. Zapalač

MFK OKD Karviná - FC Baník Ostrava 1:5 (0:3)

Branky:
25. Vacek- 8. Ricka, 10. Neuwirth, 15. Zeher, 20. Lička, 23.Pavlík

FINÁLE

FC Baník Ostrava - FC Vion Zlaté Moravce 3:3, 3:2 na pen. (1:1)

Branky:
7. Neuwirth, 16. Zeher, 21. Lička - 15. Klabal, 20. a 29. Kožiak (pen.), penalty: Mičola, Zeher, Lička - Náther (nedal), Ščepko, Kuračka. Sestava Baníku: Vašek - Neuwirth, Zawada, Pavlík, Ricka - Lička, Zeher, Mičola, Wojnar, Kosňovský, Markovič.