Zpět na » Synot liga » Táborský: Boleslav je ambiciozní mužstvo

Táborský: Boleslav je ambiciozní mužstvo

0

Líbilo se

18.09. - V létě jeho přestup ze Slavie do Mladé Boleslavi zklamal fanoušky dvou táborů. Slávisté očekávali, že se popere o post v sestavě pražského klubu, fans Českých Budějovic doufali v prodloužení hostování právě ze Slavie. Táborský si vybral jinak.

V minulé sezoněse vám dařilo v dresu Českých Budějovic, v létě jste přestoupil do Mladé Boleslavi. Myslíte si, že to byl krok dopředu?
Určitě, Boleslav je ambiciozní mužstvo a já jsem rád, že mě chtěli. Určitě je to krok dopředu.

Není škoda, že jste se neprosadil ve Slavii, jejímž kmenovým hráčem jste byl a ze které jste odcházel na hostování do Příbrami nebo loni právě do těch Budějovic?

Já už jsem ve Slavii dlouho a nikdy jsem žádnou pořádnou šanci nedostal, a minule, když jsem šel poprvé na hostování do Českých Budějovic, tak jsme postoupili ze druhé ligy do první, mě se dařilo, dal jsem devět gólů, ale žádnou šanci ve Slavii jsem pořád nedostal, tak jsem šel znovu na hostování do Budějovic, tam jsem udělal zase dobrou sezonu a potom jsem si řek, že ve Slavii být nechci, takže se řešilo kam půjdu a ozvala se Boleslav, což jsem byl moc rád, protože jak říkám, Boleslav je dobrej mančaft a jsem rád, že v ní jsem.

Začátek ligy se vám osobně asi příliš nepovedl, v šesti kolech jste do zápasu zasáhl pětkrát, v základu jste byl pouze dvakrát.

Zezačátku to je tím, že jsme špatně začali, došlo i na výměnu trenéra. První zápas se Žižkovem jsem hrál docela dobře, dal jsem sice břevno, což byla smůla, kdyby to byl gól, tak se vyhrálo, mohlo to být úplně jinak. Potom jsme hráli v Olomouci, kde jsme prohráli. Trenér pak dal šanci jiným a já ze sestavy vypad. Teď už je nový trenér a zatím to vypadá dobře, teď nás čeká Pohár UEFA a pak jedeme na Spartu. Tak uvidíme. Budu bojovat, abych se do té základní sestavy vrátil a hrál od začátku.

Jak jste se chystali na Pohár UEFA?
Včera jsme si ještě rozebrali zápas s Mostem a dneska už jsme nacvičovali nějaké herní varianty na Palermo, ale nic převratného jsme necvičili. Trenér nám řekl, že je to dobrý mančaft a že do toho budeme muset dát stodvacet procent, abysme uhráli dobrý výslede a musíme uhrát doma vzadu nulu a pokusit se vstřelit nějaký gól.

Přidal vy jste osobně nějaký postřeh? Předpokládám, že když nedávno hrála s Palermem v Poháru UEFA Slavia, tak jste to bedlivě sledoval.

Já už si ten dvojzápas moc nepamatuju, navíc tam myslím odešlo i hodně hráčů, přišli jiní hráči, teď je to podle mě úplně jiný mančaft a je to jiná fáze.

Když tedy hrála s tím Palermem Slavia, říkal jste si třeba, že za čas byste proti tomu Palermu mohl nastoupit i vy?
Ne, v tu chvíli mě to ani nenapadlo (usmívá se). Když hráli se Slavií, tak jsem nebyl zrovna ani na lavici, tak nevím, zda jsem byl na hostování někde nebo já nevím. Ale já si ten zápas, když hrála s Palermem Slavia, moc nepamatuju. Akorát jsem si vzpomněl, když jsme v losu dostali Palermo, že s ním hrála Slavia, ale pro mě to moc podstatný není. Je to dobrej soupeř, je z italské ligy, je to atraktivní soupeř a já se na něj těším. A zda s ním hrála Slavia nebo ne, to je mi úplně jedno.

Zpět k Boleslavi. V útoku máte několik silných konkurentů, Honzu Kysela, Radima Holuba, Petra Mikolandu či Michala Ordoše. Je to dobře, když je až takhle nabitej útok?

Konkurence musí být, to je ve všech řadách, a my se o to musíme rvát, nikdo nemá jistý místo v sestavě. Musí se o to prát každej na tréninku, aby si to místo zasloužil. Kokurence je určitě ale dobrá a zdravá a s klukama vycházím dobře, parta je tu dobrá. Jsem tu spokojený, ještě aby přišly výsledky.

V prvních šesti kolech vstřelila Boleslav pouze šest branek a po tomto kole je na osmém místě. Berete to v klubu jako zklamání?

Prostě ten začátek sezony se nám nevyvedl, každopádně zklamání to je, chtěli jsme hrát nahoře. Některé zápasy jsme měli smůlu, teď s Mostem jsme dali podle mě regulerní gól, neuznali nám ho. Se Žižkovem to samé. Měli jsme smůlu, ale třeba se k nám to štěstí zase vrátí. Nepadalo nám to tam a musíme tvrdě makat.
Je začátek sezony, takže nejsme v nějaké skepsi, sezona je dlouhá, nepovedl se nám v ní sice začátek, ale o to více se musíme zakousnout, abysme zase hráli dobře a bodovovali naplno.

Může k tomu dovést i změna trenéra? Říká se, že nové koště dobře mete, ale v prvním utkání pod Ščasným v zápase s Mostem jste uhráli jenom remízu.
Myslím si, že z naší strany to nebyl špatný zápas. Akorát se nám nepovedly oba úvody poločasů. Jinak jsme Most dávali, měli jsme i tlak, akorát nám to tam nepadlo, měli jsme i smůlu, ale i štěstí když dal Most tyčku a ještě jednu velkou šanci. Jinak jsme je ale měli šedesát minut pod tlakem a akorát jsme to gólově neprojevili, ale zápas to špatný nebyl.

Vypsali vůbec před zápasem prémii...
(skáče do řeči) Nic tam nebylo, nic jsem neslyšel. Akorát možná kdyby se vyhrálo, tak by Mendy s trenérem něco dali, ale nic tam nebylo. To ale až asi po zápase (usmívá se).

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články