Zpět na » Synot liga » Preview 8. kola druhé české ligy

Preview 8. kola druhé české ligy

0

Líbilo se

19.09. - Kolo otevře atraktivní duel Jihlavy se Slováckem. Jihlavu do něj povede nový trenér Karol Marko. V sobotu jsou pak na programu čtyři zápasy a v neděli tři.

Po sedmém kole je neporažený jediný tým. Vedoucí Příbram ztratila body pouze ze dvě úvodní remízy, od té doby sbírá jenom vítězství.


Na poslední příčku kleslo Ăšstí nad Labem, které již šest kol čeká na vítězství. V dolní polovině tabulky jsou i ambiciózní celky Jihlavy a Sokolova. Sokolov se zatím trápí s koncovkou, a proto nevyhrává. Sbírá tak převážně remízy, kterých má zatím nejvíc z celé ligy.


Jihlava svou krizi vyřešila změnou kouče a jak jí to pomohlo se budeme moci přesvědčit hned na úvod.


FC Vysočina Jihlava Jihlava – Slovácko 1. FC Slovácko
výkop pátek 21.9., 19:00
ŠL�GR KOLA

Hned na úvod má druhá liga na programu svůj nejatraktivnější zápas kola. Jihlavu povede do zápasu nový kouč Karol Marko, který převzal tým po Luboši Zákostelském. Vedení Jihlavy nebylo spokojeno se současnou jedenáctou příčkou, a tak byla změna trenéra na místě. Nový trenér bude mít za úkol hlavně zlepšit defensivu, která je prozatím nejhorší v lize. Jihlavě bude asi ještě chybět Rzeszoto, který se sice už zapojil do tréninku, ale na zápas to asi ještě nebude. Za Vysočinu však určitě nenastoupí zranění Peška, Malínek a Kadlec. Navíc ještě čtvrtou žlutou kartu dostal Faldyna, kterého pravděpodobně nahradí Rabušic, pro kterého ho to bude velká šance.


Slovácko ač je v tabulce čtvrté, tak se mu venku nedaří. Z dosavadních tří zápasů přivezli fotbalisté loňského účastníka Gambrinus ligy dva body. Naštěstí se jim daří doma, kde jsou stoprocentní, a proto jsou v tabulce na špici. V minulém zápase porazili Čáslav, přesto na ně někteří fanoušci pískali. Přesvědčili se tak, že ve druhé lize je nečekají lehcí soupeři Navíc svou čtvrtou žlutou kartu dostal v tomto zápase Radek Görner, a tak bude v tomto důležitém zápase svému týmu chybět.


Předpokládané sestavy:
Jihlava: Tulis - Bartoš, Ĺ edivý, Suchý, Vepřek - Veselý (Bayer), Gebreselassie, Lovětínský, Mezlík - Rabušic, Simr.
Slovácko: Marek – Kaspřák, Ineman, Ĺ imáček, Němčický - Racko, Stýskala, Eismann, Filipský – Ĺ ultes, Činčala.


Tip: 0


Třinec Fotbal Třinec – Příbram FK Marila Příbram
výkop sobota 22.9., 10:15

Třinec v minulém kole doslova sahal po třech bodech v Sokolově, ale ty mu doslova utekly mezi prsty v posledních vteřinách. Třinečtí si v minulém domácím zápase připsali první domácí výhru a ta je jak se zdá nakopla. Nepřijede však ale lehký soupeř. Aktuálně vedoucí Příbram hraje v pohodě. Na svém kontě má pět výher v řadě a navíc ještě nepoznala hořkost porážky. V tomto zápase může ale dojít snadno k překvapení.
Tip: 0


SK Sparta Krč Krč – Fulnek Fotbal Fulnek
výkop sobota 22.9., 10:15

Utkání se bude hrát tradičně na Strahově. Fulnek zatím hraje dobře jen doma. Z posledních venkovních zápasů si převezl porážky. Komorní prostřední na Strahovském stadionu by mu ale mohlo vyhovovat. Návštěva se totiž moc velká nečeká, a tak se rozdíly mezi domácími a hosty smazávají. Krč „doma“ zatím nevyhrála, svou první výhru si však připsala v minulém kole v Ăšstí nad Labem.
Tip: 0


FK Dukla Praha Dukla Praha – Ăšstí nad Labem FK Ăšstí nad Labem
výkop sobota 22.9., 10:30

Severočeši v minulém kole nečekaně klopýtli s Krčí a postarali se tak o překvapení. Navíc co Ăšstí straší to je aktuální forma. Z posledních šesti zápasů mají na svém kontě pouze bod, výhru si připsalo pouze v prvním kole. To odnesl trenér Pala, kterého na lavičce vystřídá dvojice Svatopluk Habanec - Ladislav Lacina. Ani Dukla na tom není nejlépe. Poslední dva zápasy prohrála, to však hrála venku. Z posledního domácího zápasu si připsala svou první výhru a na tu bude chtít navázat s Ăšstí nad Labem.
Tip: 1

SFC Opava Opava – Sokolov FK Baník Sokolov
výkop sobota 22.9., 17:00

Sokolov chtěl být před tímto zápasem v tabulce rozhodně výše. Svěřenci Borise Kočího se trápí především střelecky. Ve druhé lize zatím mají nejhorší útok. V minulém zápase se štěstím vydřeli remízu s Třincem, když bod zachraňoval v posledních vteřinách zápasu Němeček. Opavě se doma daří, doma ztratila pouze se silným Slováckem. Na Městském stadionu se určitě tradičně sejde vysoká návštěva.
Tip: 1


1. HFK Olomouc HFK Olomouc – Vítkovice FC Vítkovice
výkop neděle 23.9., 16:30

Vítkovice jsou venku doslova poloviční. Zatím dokázali bodovat pouze v Třinci, který se v tu dobu ohromě trápil. V tabulce jsou však sedmé především díky domácím zápasům. Domácím bude chybět Dadák, který má stop na jeden zápas. HFK zatím prohráli doma pouze ve druhém kole a od té doby si připisují jen výhry.
Tip: 1


FC Zenit Čáslav Čáslav – Bohemians Praha TJ Bohemians Praha
výkop neděle 23.9., 17:00

Klub ze Střížkova je venku prakticky neškodný. Body získává výhradně v domácích zápasech. Do zápasu ještě nebude moci počítat trenér Bohemians Luboš Urban s Ibem, který si stále odpykává trest. Čáslav v minulém kole na Slovácku prohrála 0:1, ale k bodu za remízu byla poměrně blízku. Zatím je Zenit na šesté pozici a v tomto zápase je favoritem, i když mu bude chybět Kurak, který může od disciplinární komise čekat třízápasový trest.
Tip: 1


FC Hradec Králové Hradec Králové – Hlučín FC Hlučín
výkop pátek 23.9., 17:00

Votroci v minulém kole potvrdili, že chtějí hrát na špici. Ve Vítkovicích vyhráli 2:1, které do té doby byly doma stoprocentní. Hradec to tak udrželo na druhém místě tabulky s minimální ztrátou na vedoucí Příbram. Hlučín si v minulém zápase porazil Duklu Praha a připsal si tak konečně po pětizápasovém půstu vítězství. V tomto zápase se mu však vykartoval Stoklásek. Hradec je doma stoprocentní, Hlučín získal venku jen bod, a proto jsou domácí i v tomto zápase jasným favoritem.
Tip: 1

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články