Zpět na » Synot liga » Řepka dostal stop na sedm zápasů!

Řepka dostal stop na sedm zápasů!

0

Líbilo se

20.09. - Dnes proběhlo zasedání disciplinární komise, které vyneslo verdikt, jaké tresty udělí hříšníkům závěru utkání Teplice - Sparta. Ze Sparty na jednání dorazili trenéři Michal Bílek a Horst Siegl. Naopak přítomný nebyl hlavní sudí zápasu Kocián a svazový delegát Bubeník, který je na dovolené. Aktualizováno.

Zástupci Sparty Bílek a Siegl se tak zpovídali z chování, kterého se dopustili při hektickém závěru v Teplicích.

Oba dva se na úvod omluvili a slibovali, že už se to nebude opakovat. Horst Siegl se přiznal, že po druhé žluté Řepky se neudržel a použil vulgární výrazy. Přiznal také, že se měl zdržet dalších výrazů na adresu rozhodčího.

Naopak hlavní kouč Michal Bílek Sparty se hájil, že míč kopl do hřiště, aby se co nejříve kopl trestný kop. Podle něj to nesouviselo s verdiktem rozhodčího, protože si myslel, že rozhodčí píská ruku Verbíře. To, že překročil vymezenou čáru, považuje za důsledek dramatického vypětí.

Hlavní hříšník Tomáš Řepka se zasedání neúčastnil. Hlavní pořadatel Grindl potvrdil, že Řepka jeho zástupce Svobodu nenapadl, ale že mezi nim došlo k hádkám, ve kterých si vyměnili poměrně ostrá slova. Svoboda pak řekl, že mu sparťaský kapitán připadal nepříčetný a snažil se ho odtrhnout od čtvrtého rozhodčího. Když pak Řepka opouštěl hřiště, naznačil, že dá Svobodovi ránu a že na něho plivne. Ovšem to neudělal. Řepka však o okamžik později napadl kameramana ČT.

Po skončení zasedání odešli Bílek se Sieglem zpět ke svému týmu, aby se mohli v klidu soustředit na večerní střetnutí proti Odense. Verdikt vyřkla disciplinární komise okolo osmnácté hodiny. Ten si vyslechl ředitel komunikace Sparty Lukáš Přibyl.

Tresty byly nekompromisní. Tomáš Řepka dostal stop na sedm utkání za urážky a nesportovní chování a navíc nesmí patnáct zápasů působit jako kapitán. Nesmí hrát nejvyšší soutěž a pohár ČMFS. Funkce kapitána se vztahuje i na evropské poháry kromě dnešního utkání doma s Odense. Jeho spoluhráč Martin Abraham nesmí hrát čtyři utkání.

Asistent trenéra Horst Siegl nemůže za urážky rozhodčího být na lavičce ve čtyřech zápasech. Hlavní kouč Bílek pak dostal pokutu 50 tisíc korun za vstup na hřiště. Klub Sparta musí zaplatit pokutu 700 tisíc korun za provinění jejich členů.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články