Zpět na » Synot liga » V neděli po více než třech letech vršovické derby

V neděli po více než třech letech vršovické derby

0

Líbilo se

21.09. - Tři a půl roku již dělí současnost od posledního vršovického derby. V neděli se utká od půl páté v Ďolíčku Slavie s domácím týmem Bohemians 1905, zápas je již nyní beznadějně vyprodán.

Poslední vzájemný zápas skončil v únoru 2003 remízou 1:1 a i tentokráte by se za podobný výsledek Klokani nezlobili, naopak slávisté chtějí prolomit svoji smolnou sérii, v posledních osmi letech totiž nikdy od sousedů z Vršovic si neodvezli všechny tři body.

„Před dalším utkáním Ligy mistrů v Seville nás čekají dva ligové zápasy, na které se musíme plně koncentrovat. V tabulce se určitě chceme udržet nahoře, takže musíme bojovat. Bohemians 1905 budou jistě nepříjemným soupeřem, ale my jsme minule ztratili doma dva body s Ostravou, takže teď chceme naplno bodovat venku. Utkání se určitě bude hrát v bouřlivé atmosféře, která je pro vršovický Ďolíček typická,“ řekl pro klubové stránky sešívaných trenér Karel Jarolím.

Slavia se bude muset vypořádat s početnou marodkou. „V utkání se Steauou jsme bohužel přišli o Ericha Brabce a Martina Latku. Do druhého poločasu potom nastoupil na postu stopera David Hubáček a zahrál velmi dobře. Takže může být jednou z alternativ,“ dodal Jarolím.

Klokani budou chtít využít toho, že se možná slávisté nebudou po výhře v Lize mistrů na ligové utkání připravovat důsledně. Alespoň tak uvažují a také si to přejí nedaleko Botiče. Trenér Jarolím to vyvrací. "Euforie po Lize mistrů pro nás skončila a nastal opět čas na práci. S Ostravou jsme naposledy ztratili body a nechceme, aby se to opakovalo," říká.

Pokud chtějí uspět, musí si pohlídat útočnou dvojici Vlček - Ĺ enkeřík, přičemž oba dva kdysi v Bohemians působili, Stanislav Vlček dokonce za Bohemku odehrál první ligový zápas.

„Bude to zase něco jiného, nebudeme si nic nalhávat, ale ten mančaft je tak zkušený a vyspělý, že každý z nás ví, jak se na takové utkání připravit. Středeční utkání jsme si už dostatečně vychutnali a teď nás čeká další ligový zápas, který chceme zvládnout. Já jsem v Bohemce začínal, když mi bylo osmnáct, samozřejmě si pamatuji Dalibora Slezáka, ale jinak se tam mužstvo změnilo od základu,“ vzpomíná na dvě sezony strávané v zelenobílém dresu Zdeněk Ĺ enkeřík.

Proti ambicím Klokanů hovoří pohled do statistik, v lize totiž naposledy Bohemka vyhrála v květnu 2003. ""Věřím, že Slavii můžeme potrápit. Ale my musíme hrát odvážně a tak, abychom doma také dali gól," burcuje tým sportovní manažer Zbyněk Busta.

Slavia se s Bohemians 1905 utkala naposledy letos v rámci herní přípravy 25. července, zápas byl pro sešívané generálkou na druhé předkolo Ligy mistrů a vyhráli 1:0 díky brance Ericha Brabce.

Celkově spolu oba soupeři sehráli v lize 109 utkání, z čehož 53 vyhrála Slavia, 27 skončilo remízou a 29 vyhráli Klokané.

Před utkáním bude minutou ticha uctěna památka zesnulého herce a fanouška obou vršovicích klubů Josefa Vinkláře.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články