Zpět na » Synot liga » Kočí v Sokolově skončil

Kočí v Sokolově skončil

0

Líbilo se

22.09. - FK Baník Sokolov mění trenéra, místo Borise Kočího se hlavním koučem stal jeho dosavadní asistent a trenér juniorky Oldřich Abrhám, kterého u juniorky nahradí Milan Matejka.

Představenstvo klubu projednalo na svém jednání 19.9. 2007 situaci u A mužstva mužů Sokolova a konstantovalo nespokojenost s dosavadními výsledky a na tomto základě rozhodlo o odvolání Borise Kočího z fuknce hlavního trenéra. Následně pověřilo vedením mužstva Oldřicha Abrháma, dosavadního asistenta trenéra Kočího s platností do konce podzimní části sezony.

"Důvody opatření jsou jasné. Nepodávali jsme přesvědčivé výkony, nedosáhli očekávaných výsledků. Nelíbil se nám herní projev, ani to, s jakým nasazením mužstvo hrálo," řekl sportovní ředitel klubu Adolf Ĺ ádek a dodal: "Do role hlavního trenéra druholigového A– týmu jsme posunuli dosavadního asistenta Oldřicha Abrháma a v pozici asistenta zůstane Milan Matejka. Ten zároveň nahradí ve funkci trenéra juniorky Oldřicha Abrháma. Zůstane tedy dál v platnosti dosavadní model, kdy hlavní trenér juniorky zároveň asistuje trenérovi A mužstva."

Obchodní ředitel Sokolova Daniel Kocour doplnil: "Fotbal v Sokolově děláme pro diváky, a těch nám postupně ubylo, přestože jsme před sezonou udělali spoustu věcí, které by je měly naopak na stadion přilákat. Je dáno tím, že naše domácí výkony diváky na stadion netáhly. To chceme změnit. Jedním z cílů této trenérské rošády je mužstvo nakopnout, dát mu impuls. Věříme, že se herně zvedneme a nasměrujeme tým k cílům, které jsme si před sezonou dali."

Podle Kocoura není náhoda, že zvolili toto řešení. "Trenér Abrhám prokázal svoje koncepční schopnosti při vedení juniorky a zvážili jsme také to, že jako dosavadní asistent u A týmu mužstvo dokonale zná. Potřebné trenérské vzdělání ukončí již v lednu a tak splní i kvalifikační předpoklady pro tuto funkci," řekl Kocour.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem FK Baník Sokolov.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články