Zpět na » Synot liga » Liberec - Plzeň 2:0 (0:0)

Liberec - Plzeň 2:0 (0:0)

0

Líbilo se

23.09. - Až v sedmém kole Gambrinus dokázali zvítězit fotbalisté Liberce, kteří v předloňské sezóně získali mistrovský titul a po šesti kolech letošního ligového ročníku se nacházeli až na posledním místě v tabulce se ziskem pouhých dvou bodů.

V základní sestavě Liberce se konečně objevil Jan Blažek a Liberec se tak mohl konečně spolehnout na osvědčenou útočnou dvojici. Oba útočníci se nakonec prosadili gólově.


První půlku však hrál Liberec bídně a rozhodně nebyl na hřišti lepší. Několik dobrých zákroků musel vytáhnout i Zdeněk Zlámal a i díky němu se šlo do kabin za bezbrankového stavu.


Hned po přestávce se Slovan prosadil gólově. Blažek se po individuální akci dostal až před Daňka a před ním se nemýlil. Poslal Liberec do vedení a liberečtí fanoušci si mohli poprvé v této sezóně doma zakřičet gól. To už byl na hřišti i druhý navrátilec Tomáš Frejlach. Plzeň po té musela více útočit a měla i pár nebezpečných závarů ale bez gólového efektu.


Uklidnění dal domácím až v 75. minutě Jan Nezmar, který se prosadil po zmatcích po autovém vhazovaní. Liberec si své vedení již pohlídal, předvedl i několik pěkných akcí, a dal tak alespoň částečně vzpomenout na minulé sezóny.


Severočeši tak až v sedmém kole poznali chuť vítězství a odpoutali se z poslední příčky. Plzeň zůstane na devíti bodech a po sedmém kole bude v klidném středu tabulky.


Liberec – Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 48. Blažek, 75. Nezmar. Rozhodčí: Příhoda - Hojsík, Teuber. ŽK: Blažek, Liška - Smola, Psohlavec, Ĺ íma, Borek, Trapp. Diváci: 5212.
Liberec: Zlámal - Ĺ inglár, Petrouš (20. Polák), Košťál, Liška - Hudson (46. Frejlach), Hodúr, Bílek, Papoušek - Nezmar, Blažek (65. Dort). Trenér: Zach.
Plzeň: Daněk - Malcharek (66. Krbeček), Rada, Zakopal, Smola (44. Borek) - Fillo, Trapp, Jarolím, Ĺ íma - Psohlavec (80. Brožík), Smejkal. Trenér: Levý.

Michal Horáček / Lukáš Vojtěch, FotbalPortal.cz

Nejnovější články