Zpět na » Synot liga » Ostrava - Olomouc 0:1 (0:0)

Synot liga - Ostrava - Olomouc 0:1 (0:0)

0

Líbilo se

23.09. -

Střih. Kamery vypnuty. Dnes sice nebyl nikdo z přítomných napadnut, ale i tak vysílala Česká televize utkání plné jedinečných faktů. První porážku si v lize připsala Ostrava, první výhru na hřištích soupeře naopak po dvaceti duelech vybojovala Olomouc.

Co se týče ale laťky, kterou musela kopaná dnes překonat, zdaleka se na stojanech nepřiblížila výšce, kterou skáče Jelena Isibajeva. V úvodních minutách střetu se sice velmi pěkně představili hosté, produkovali docela účinnou hru a nečekali, co na ně vymyslí soupeř.

A koloběh přírody se odehrál velice rychle. Sigma koupila seménka, zasela a hnedka sklízela plody z vyrostlého stromu. Třináctku totiž mohly spatřit zraky na místě pro uplynulé minuty z utkání, když dravý pták Hartig vykradl baníkovské hnízdo. Zčistajasna se zjevil osamocen u brány domácích. Nezaváhal a tutovku proměnil. Baník ještě nestačil setřít slzu do kapesníku, když Hartig znova pelášil sám v ústrety náruče Vaškovy. Při překonání čáry ohraničující pokutové území však do něj udeřil blesk nejistoty, nechal Vaška doběhnout svým zpomalením, ale skulinu nenašel a při kličce do pravé strany(kdy již v prázdné bráně číhali navrátivší se obránci), jej stáhnul na zem ležící Vašek. Tady se měla kopat penalta.

Ovšem to bylo prakticky vše a zde by se dala vložit tečka za celou reportáží. Obraz hry totiž začal být tuze jednotvárný. Deset mužů v modrých dresech naskládaných v pravidelných rozestupech bránili šestnáctku jako vojáci západní hranici. Domácí se snažili, to jim koukalo z očí, ale to bylo asi tak jediné. Série přihrávek ostravských hráčů byla prakticky nekonečná a mičuda se tak kutálel kolem pokutového území zleva doprava a pak naopak, leč skulinky se prakticky nedostávalo.

Maximální obrana je samozřejmě účinným prvkem na rozklad soupeřovy hry, nicméně má svá negativa. Mužstvo se dostane pod nepředstavitelný tlak, ze kterého se škrábe asi stejně jednoduše jako po kolmé stěně. Ještě větším nedostatkem je, že se nikdy nedaří být stoprocentně bezchybný věčně. A tak se Baník přece jen dostal do pár příležitostí, ovšem malé vápno se mu dnes v sumáru navštívit nepovedlo. Největšími šancemi tak bylo hezkých pár střel ze střední vzdálenosti, chválím zejména snahu Bystroně nebo Otepky, ale i další pálili tvrdě a někdy i přesně, leč stříleli ze svých zbraní gumovými projektily. Ty jsou odjakživa nepříjemné a se štěstím dokáží uštědřit tvrdý direkt, nemůžete s nima však vyhrát celou bitvu.

Jako smutná zpráva pro Ostravany jistě působilo střídání těsně po half timu. Dlouho nevydržel klusat Zeher a po výměně za Varadiho rychle zmizel v šatně. V první půli si přivodil zranění kolene a nepodařilo se bolest "rozhýbat". Ăščet Baníku Ostrava je tedy v hospodě Marodka zaplněn již pěkným plůtkem a zde je dobré hledat jednu z příčin dnešní prohry s Olomoucí. Hodně hráčů je zraněných a ti, kterým již neschopenka vypršela platnost, jsou nerozehraní a nepřipravení na sto procent a více, což bývá v lize nutností.

Nic zásadního se ale pro Baník neděje. Téměř neskutečná shoda okolností je i přes nepřejícnost Ĺ těstěny v zápase podržela nad vodou. Celé vedoucí trio tabulky poprvé zaváhalo a premiérově prohrálo. Teplice tak zůstávají první, Slavia druhá a Ostrava třetí. Situaci může změnit jen zítřejší dohrávka Sparty s Boleslaví. Mužstva z pohárových příček tak jen ztratila náskok.

FC Baník Ostrava vs. SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)
Branka: 13. Hartig. Rozhodčí: Jílek. Diváci: 11 045. Žluté karty: 1:2.

Hvězda utkání: Petr Drobisz
Brankář Olomouce sice neřešil desítky ošemetných situací, ale pokud nějaká nastala, byl bezchybný.

Baník: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Metelka (77. Tesařík), Marek, Otepka, Mičola (62. Rajtoral) - Zeher (50. Varadi), Magera.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Ĺ uškavčevič, Hudec, Randa - Bajer, Rossi, Melinho, Kazár (81. Pulkert) - Hubník (68. Banaczek), Hartig (73. Kaščák).

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články