Zpět na » Synot liga » Večeřa: Beton jsme nerozbili

Večeřa: Beton jsme nerozbili

0

Líbilo se

24.09. -

Baník letos poprvé padl. O to více je vše zajímavější, že se tak stalo s Olomoucí, na kterou se mu dlouhodobě daří a Sigma venku nevyhrála dvacet utkání v řadě.

Lodivod hostí si tak, zcela pochopitelně výsledek pochvaloval a zejména vstup svého týmu do zápasu:
"tak jako na Spartě si myslím, že jsme v prvním poločase byli hodně aktivní a vypracovali jsme si gólové šance," avšak litoval koncovky svých oveček v momentech následujících po vstřelené brance: "škoda že Hartig, když běžel podruhé sám na golmana Vaška neproměnil. Měli jsme tam i hodně standardních situací, například kdy Michal Hubník z malého vápna trefil pouze brankáře Vaška."

S obranou byl naopak spokojen: "Domácí zahrozili jediným centrem do malého vápna, který jsme stačili odvrátit, ostatní střely Drobisz pochytalm," ovšem tolik bránění svým svěřenců ordinovat neplánoval: "To, co jsme nechtěli, se od patnácté minuty druhého polčasu stalo skutečnotí. Dostali jsme se pod obrovský tlak soupeře, přesto si myslím, že jsme jej poměrně solidně ustáli," zároveň tedy nepopírá, že nešlo ze strany hostí o fotbalovou krásu: "Jedná se o hodně vybojované vítězství".

Jeho oponent, Karel Večeřa, který dnes podstoupil operaci kolene, káral za pasivitu Baníku v první půli: "Bohužel v tom prvním poločase jsme udělali dvě chyby, Olomouc šla do vedení a pak to bylo těžké., protože soustředěně bránila," pravil, "my měli dvě možnosti: míč tahat po stranách, ale chybela tam větší kvalita jak v té finální přihrávce tak v důrazu před brankou. A druhá možnost byla střelba, myslím si, že ta nám dnes šla, bohužel proti nám stál skvělý Drobisz, který většinu pochytal, zbytek byl nepřesný." Ke konci nezbývalo, než vsadit vše na jedno číslo v ruletě: "Hráli jsme vabank, ale zformovaná defenzíva nás prakticky do žádné šance nepustila," posteskl si.

Zarmoucen je i nad stálými zdravotními problémy svých hráčů: "Určitě nás trápí marodka a nechci říct, že bohužel, ale museli jsme vstoupit do sestavy a změny mužstvu neprospěly. Já věděl, že to doma bude těžší, že budeme muset více tvořit, že se bude hrát do plných a tam je potřeba, aby pomohly kraje a dneska to tak nebylo." Jakous pomoc viděl ve vyslání Rajtorala na hřiště: "Jeho příchod to trošičku zvedl, ale i on, který po čtrnácti dnech, kdy absolvoval jediný trénink, byl pauzou poznamenán." Na přetřes přišel i výkon Mičolův, který sám v bulletinu k zápasu vyjádřil přání zlepšit stabilitu svých výkonů: "Dva měsíce pořádně nehrál, je to jeho třetí čtvrtý zápas od začátku. Chce to trpělivost, dostane se do správné pohody."

V úvodu druhého poločasu musel střídat Zeher: "Bohužel měl problém s kolenem od konce první půlky, zkusil to, ale nemohl, vystřídal jsem jej za Varadiho, ale tomu také zápasový rytmus chybí." Vážnost Zeherova problému si kouč netroufal odhadnout.

/

Nejnovější články