Zpět na » Synot liga » Gebreselassie posiluje Slavii

Gebreselassie posiluje Slavii

0

Líbilo se

25.09. - Pražská Slavia získala zajímavou posilu. Upsal se jí totiž český mládežnický reprezentant Theodor Gebreselassie, který naposledy působil v Jihlavě.

Dvacetiletý obránce či záložník podepsal v aktuálně druhém týmu ligové tabulky smlouvu na čtyři roky. Na soupisku pro Ligu Mistrů však teď být dopsán nemůže, a tak s ním trenér Jarolín může počítat pouze pro ligové zápasy a utkání poháru ČMFS. V evropských pohárech by tedy mohl nastoupit za Slavii až na jaře.


Ač se to na první pohled nezdá, Gebreselassie je rodilý Čech. Je odchovancem Velkého Meziříčí a do Jihlavy přestoupil v roce 2005, z ní si pak ještě odskočil na hostování do svého mateřského klubu. Jeho otec pochází z Etopie a on tam podle oficiálních stránek jihlavského klubu byl jen jednou.


Gebreselassie je prvním fotbalistou tmavé pleti, který oblékl dres české reprezentační. Za českou „21“ má již na svém kontě dva starty. Za Jihlavu nastoupil v této sezóně k sedmi zápasům v nichž se trefil jednou, chyběl pouze jednou a to když si plnil reprezentační povinnosti. Ve druhé lize má celkem odehráno osmnáct zápasů a vstřelil dva góly.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články