Zpět na » Synot liga » Čupr: Jsem rád, že jsem tady

Čupr: Jsem rád, že jsem tady

0

Líbilo se

25.09. - Nová posila hradeckých poskytla rozhovor pro webové stránky před jeho prvním tréninkem v Hradci.

Čeká tě první trénink v Hradci, jak se těšíš?
Těším se moc. Je to pro mě další štace. Hradec jsem uvítal všema deseti. Vážím si, že můžu být tady a pomoc Hradci v návratu do 1. ligy. Seběhlo se to rychle, ale už v létě proběhl první kontakt s trenérem Klusáčkem, ale bylo to v době, kdy už jsem byl v Olomouci na testech.

Co rozhodlo, že jsi přijmul nabídku našeho klubu?
To že Hradec hraje o postup. Zažil jsem to už jednou v Boleslavi. Dále pro mě bylo důležité i to, že se znám s trenérem, který o mě stál. Ambice klubu jsou veliké, což je pro mě taky důležité.

Které z nových spoluhráčů už znáš z dřívějších působení?
Na prvním místě je Míra Vodehnal, se kterým jsem v podstatě žil na Kypru, když jsme tam neměli manželky. Ĺ merdu, Woziho a Jirku Víta znám z působení v Boleslavi. I ostatní kluky znám od vidění, v komunikaci a se seznámením problém nebude.

Za Olomouc jsi odehrál tuto sezonu pouze 72 minut v jediném zápase, jak se cítíš po fyzické a herní stránce?
Po fyzické určitě výborně. Pan Pulpit z Olomouce je náročný trenér. Kdo zažil a přežil jeho tréninky, tak je určitě dobře připraven. Co se týče herní stránky, tak jsem hrál pár zápasů za béčko nebo přáteláky.

Hradci se zatím daří a hraje na špici druholigové tabulky a hráči samotní se netají touhou po postupu. S jakým cílem přicházíš osobně ty?
Výsledky Hradce sleduji od začátku 2. ligy. Hraje o tu špici, která se teď trochu oddělila. Přicházím s tím postoupit a hrát 1. ligu za Hradec. Neexistuje pro mě nic jiného než postup.

Zítra Tě čeká pravděpodobně premiéra v hradeckém dresu, v pohárovém zápasu proti Bohemians…
S trenérem jsem o tom ještě nemluvil. Asi by bylo nejlepší, kdybych zítra odehrál aspoň část zápasu. Určitě i pohár nebudeme brát na lehkou váhu, teď jsem zažil vyřazení v Olomouci s divizním soupeřem. Určitě nás ale nečeká lehký soupeř.

V neděli pak jedete do Příbrami, kde budete hrát o 1. místo…
V Příbrami jsem hrál rok a půl a bydlím tam. Příbram je pro mě překvapení. Po odchodech zkušených hráčů vede ligu a to o něčem svědčí. Viděl jsem zápas Příbram – Jihlava, kdy domácí vyhráli 5:1, nečeká nás tam určitě nic lehkého.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FC Hradec Králové .

Michal Horáček / FC Hradec Králové

Nejnovější články