Zpět na » Synot liga » Olomouc - Liberec 1:0 (0:0)

Olomouc - Liberec 1:0 (0:0)

0

Líbilo se

30.09. - Podruhé za sebou vyhráli fotbalisté Sigmy Olomouc díky gólové trefě útočníka Lukáše Hartiga, který minulý týden rozhodl o výhře Sigmy na Bazalech a včera skolil na domácím Andrově stadionu Liberec.

Výsledek je zasloužený, protože hosté do Olomouce s útočnými choutkami nepřijeli. Možná měli místo houbaření ve Velkých Losinách se věnovat tréninkům. Ale od začátku...

Liberec díky zvolené taktice příliš domácí nepouštěl do šancí, první povedenou akcí byla až Kazárův průnik po levém křídle, ovšem Michal Hubník nedokázal zakončit. Poté se Sigma k ničemu vážnějšímu již nedokázala přes propracovanou obranu Liberce dostat, až tři minuty před přestávkou Meliho vystřelil z velkého vápna a střelu tečoval jeden z obránců hostí, brankář Zlámal si však se střelou dokázal poradit.

Deset minut po návratu ze šaten se k první střele v zápase propracovali i hosté, když Papoušek odcentroval míč na vzdálenější tyč na frejlacha, jehož střela z první však v bráně neskončila díky skvělému zákroku brankáře Drobisze. O pár minut poté ztratil ve středu hřiště míč Filip Dort, domácí šli do rychlého protiútoku a Melinho přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Hartiga, který nezklamal a střelou podél Zlámala vstřelil úvodní branku zápasu, která, jak se později ukázalo, byla i brankou jedinou a tudíž vítěznou.

Branka: 58. Hartig. Rozhodčí: Královec - Filgas, Lhoták. ŽK: Hubník, Hartig - Košťál. Diváci: 5535.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Ĺ uškavčevič, Hudec, Randa - Bajer (61. Knakal), Rossi, Melinho, Kazár (82. Lukšík) - Hubník (70. Kaščák), Hartig. Trenér: Pulpit.
Liberec: Zlámal - Ĺ inglár, Košťál, Polák, Liška (54. Krátký, 83. Hochmeister) - Papoušek, Bílek, Hodúr, Frejlach - Nezmar, Dort (72. Hudson). Trenér: Zach.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články