Zpět na » Synot liga » Bílek: Spokojenost je na místě

Bílek: Spokojenost je na místě

Bílek: Spokojenost je na místě © -

0

Líbilo se

04.11. - Na pozápasovou tiskovou konferenci dorazil jindy rezervovaný trenér Sparty Michal Bílek s úsměvem na tváři, trenér domácího celku Robert Žák byl tvrdou porážkou 0:5 zdrcen. "Z naší strany je hodnocení hodně špatný," řekl Žák.

"Věděli jsme, že když budeme mít nějaký respekt ze Sparty, tak nás Sparta přejede. Viděli jste to sami, první tři góly padly po našich hrubých chybách. Hráči šli do zápasu s tím, že byli když to řeknu sprostě posraní. Za tím si stojím, že ten respekt, který tu byl, se odrážel do osobních soubojů a do tahu na branku. Nejsem spokojenej s výsledekem, který je hodně tragickej a musím se za něj omluvit divákům," zhodnotil utkání domácí trenér Robert Žák.

"My jsme to utkání zvládli velmi dobře, myslím si, že jsme byli hodně nebezpeční od samého začátku utkání. V prvních deseti patnácti minutách jsme si vytvořili hodně šancí. Tým jsme poskládali tak, že jsme chtěli hrát na brejkové situace a bylo to přesně tak, jak jsme si představovali. Utkání jsme zvládli, vytvořili si hodně příležitostí, dali jsme pět branek, spokojenost je tedy na místě," zhodnotil zápas ze svého pohledu letenský lodivod Michal Bílek.

Bílek se nevyhnal dotazu FotbalPortalu zda se nebojí, že budou sparťanští fotbalisté po tomto výsledku hlavami v obracích. "Vzhledem k tomu, že naše bilance v Pohárech je hodně špatná, neměli bychom být v oblacích. Tady to jsme zvládli hodně dobře, chceme se v lize co nejrychleji a co nejblíže přiblížit Slavii, takže v domácí soutěži musíme tyto výkony opakovat," řekl trenér Sparty.

Po delší době se v dresech obou týmů objevili klíčový stopeři, sparťan Tomáš Řepka nastoupil v základní sestavě, mostecký Petr Johana ke konci prvního poločasu nahradil na hřišti Prášila. "S ním ta obrana pracovala hodně dobře, hráli spolehlivě," řekl Bílek o Řepkovi a Žák dodal o svém klíčovém stoperovi: "´Na situaci v první půli jsem reagoval střídáním Johany, který se teď vrátil do hry. Na lavici nebyl nikdo z jiných obránců, nikoho dalšího jsem tam tedy ani nemohl dát. Kdybychom tam ale měli deset hráčů a já mohl desetkrát střídat, udělám to."

"Byli jsme rádi, že ten trest konečně skončil. Je to obrovská vzpruha pro každého hráče, když máme v týmu Tomáše Řepku, neboť je to vůdčí postava týmu," vidí Řepkovu roli v týmu Bílek.

Lodivod mosteckého celku Žák si nemyslí, že případný úspěch visel na prokovaci Řepky. "Myslím si, že kdybychom museli provokovat Tomáše Řepku, museli bychom hrát aktivní hru. A to jsme nehráli," byl zklamán.

"Marek podal vynikající výkon, pracoval na velkým prostoru, jsme rádi, že se konečně trefil. Ty góly, které dal na jaře, nám nyní hodně chyběly. Věříme, že je teď začne střílet," odpověděl Bílek na dotaz FotbalPortalu, jak by ohodnotil dnešní výkon možná nejlepšího hráče na hřišti.

Bílka potěšil i výkon brankáře Grigara. "Jinou jedničku v zimě pravděpodobně hledat nebudeme, Grigar je ve Spartě dost dlouho, aby ukázal, co umí. Ano, Grigar je momentálně naše jednička," řekl sparťanskáý trenér.

"Už jsme si to v poločase vyříkali. Za tohle samozřejmě nemohu hráče chválit," myslí si Žák o přístupu fotbalistů k zápasu. "Dneska to byl nejhorší výkon v probíhající sezoně," řekl dále a dodal, že rozhodně nechce přestat trénovat: "My jsme do něčeho na začátku soutěže šli. Chci dále dělat s těma lidma co tu jsou. Nyní se budeme připravovat na další zápasy," řekl zklamaný Žák.

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články