Zpět na » Synot liga » Cílem Českých Budějovic je střed tabulky

Synot liga - Cílem Českých Budějovic je střed tabulky

Cílem Českých Budějovic je střed tabulky © sparta.cz - Jan Kmoch.

0

Líbilo se

01.08. - České Budějovice vstupují do sezóny s novým trenérem. Jan Kmoch vystřídal na lavičce Františka Straku, který zamířil do řeckého klubu OFI Kréta. Pro šestapadesátiletého Kmocha to je první angažmá v roli hlavního kouče na lavičce prvoligového týmu. Naposledy působil u sparťanské rezervy.

Do klubu přišlo v letní přestávce několik zajímavých hráčů. Nejznámějšími z nich jsou Jan Riegel a Tomáš Sedláček z Mladé Boleslavi, Brazilec Hudson z Liberce a exteplický Petr Benát. Kádr pak ještě doplnili Patrik Zajac z Vyšehradu a Jan Kovařík ze slávistické rezervy.


Jihočeské vedení se naopak zbavilo Martina Vozábala a Jaromíra Plocka. Oba hráči přitom patřili k základním stavebním kamenům. Vozábal chyběl v šesti zápasech a Plocek dokonce ve třech. Tým pak ještě opustil Petr Dolejš, který bude hostovat v Čáslavi.


"Stejně jako před minulou sezónou bychom i letos chtěli být v klidném středu tabulky okolo osmého až desátého místa. Pokud možno bychom nechtěli mít starosti se záchranou, chceme se vyhnout těm nižším příčkám," řekl pro stránky www.dynamocb.cz předseda představenstva Karel Poborský.


"Neradi bychom letos hráli tak jako v předešlých dvou sezónách, kdy jsme sice po podzimu byli na místech, která jsme si předsevzali, ale pak jsme v tabulce klesli. Ten konec sezóny nám dlouhodobě dělá problémy a vždy pak končíme těsně nad těmi sestupovými příčkami. Toho se chceme vyvarovat," dodal bývalý český reprezentant.


Jihočeši vstoupí do ligy v neděli. Na Stínadlech se utkají od 17:00 s Teplicemi. O týden později pak na svém stadionu přivítají Bohemians Praha.


Hvězda týmu:
Tomáš Hunal: Na tomto řízném bekovi stojí defenziva celého týmu. Neuhne z ani jednoho souboje a pro trenéra je strašně důležitý.


Opory týmu:
Tomáš Sedláček: V Boleslavi většinou střídal, teď bude chtít prokázat, že na základní sestavu má. Jeho výkony jsou příslibem.
Jan Svátek: Po přestupu z Jablonce se usídlil v sestavě. Na jaře vstřelil ve třinácti zápasech tři branky a i on sám doufá, že to bude lepší.


Tip na umístění: 14. místo

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
musak - 01.08. Odpovědět

To jsem na ně teda zvědavej.Pochbuju o tom když nemáte kouče Frantu Straku Smajlík 11

musak
Mattess - 01.08. Odpovědět

Mají na to

Mattess
maxim10 - 01.08. Odpovědět

9 místo

maxim10

možná sem blázen, ale podle mě letos budějky sestoupí, teda jestli se v zimě neproberou a koupí někoho dobrýho...

soukup00
lorrd - 01.08. Odpovědět

Nebudu ti to vyvracet,jseš bkázen Smajlík 5

lorrd
maxim10 - 01.08. Odpovědět

drž hubu

maxim10

jako já vám přeju aby ste se zachránili, ale už loni to byla na jaře tragédie potom co ste pustili Černýho a teď když ste pustili i Vozábala a nekoupili nikoho na jeho místo tak jako fakt nevím jak to budějkám půjde v útoku.

soukup00
Mike - 01.08. Odpovědět

Já si taky myslím, že skončí 14. Na sestup to ale určitě nebude, to ne, ale 14. flek z toho bude.

Mike

Muj tip na umisteni je 10.misto....14.? to snad ne! Smajlík 2

Ramms+ein
Reklama
Reklama
Nejnovější články