Zpět na » Synot liga » Krize nebo pouze týden hrůzy

Krize nebo pouze týden hrůzy

0

Líbilo se

26.09. - Tepličtí odehráli v posledním týdnu tři zápasy mimo svůj stadion, shodou okolností všechny na Moravě. Minulou středu cestovali do Brna k dohrávce ligového kola, poté je čekal v sobotu Zlín a dnes se vydali do Olomouce k zápasu poháru ČMFS. Bilance z těchto utkání není nikterak lichotivá: 0-1-2 ani skóre 3:5 nevypovídají o skvostné formě Teplic, kterou se mohli pyšnit v první kolech ligy. Pojďme se podívat co může stát za nynějšími výsledky.

Ăšnava
Ať již to Petr Rada připouští nebo nepřipouští jeho, jak by řekl Jose Mourinho, partu vyvolených již mohla postihnout únava, většinu utkání zatím odehrála totožná základní sestava a to se na fyzickém stavu hráčů podepíše.

Náročný program
Dva "anglické" týdny za sebou to není pro české týmy moc častá situace, zvláště pokud se 3 ze 4 zápasů konají ve vzdálenosti 290km a více od vašeho stadionu. Tepličtí absolvovali obrovské penzum kilometrů při cestování k těmto zápasů a i to se mohlo na hráčích podepsat. Domácí zápas je čeká až tuto neděli doma s Plzní.

Zraněný Sabou
Ač ho Admir Ljevakovič z Bosny a Hercegoviny herně téměř dokonale nahradil, tak Jiří Sabou chybí především jako hnací motor týmu, neustále všechny hráče burcuje, diriguje defenzivní činnost, dokáže seřvat i mladší spoluhráče, aby se plně soustředili na hru, prostě žije a dýchá pro tým, což je především v utkáních, která se nevyvíjejí podle vašich představ hrozně důležité.

Málo útočníků
Prvními pěti zápasy v Gambrinus lize prošli hráči bez zaváhání a takováto forma se udržuje jen těžko, proto je logický určitý pokles, přesto Teplice podali v utkání se Zlínem a v druhém poločase utkání s Brnem výborný výkon, bohužel se jim nedařilo tolik již v koncovce. Trenér bohužel ale nemá moc manévrovací prostor pro přeskupení útoku, na lavičce mu vysedává pouze dlouhán Karel Kroupa, který bohužel nikdy nenaplnil naděje, jenž do něj severočeský tým při koupi vkládal. S "A" týmem trénuje také mladý Richard Veverka, ten však zatím střílí góly jen za divizní béčko a na vstup do velkého fotbalu se teprve chystá.

Navzdory tomu, že Teplice již tři zápasy nevyhráli pořád vedou nejvyšší soutěž, jelikož se jejich hlavním soupeřům nepovedlo jejich zaváhání využít. Výpadek v poháru může hráčům naopak pomoci soustředit se jen na ligu, nyní je doma čeká Plzeň, které se také v poslední době nedaří, proto budou všichni fanoušci v očekávání zda se hráči konečně chytnou a začnou znovu vyhrávat.

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Nejnovější články