Zpět na » Synot liga » Sigma před soustředěním v Rakousku

Synot liga - Sigma před soustředěním v Rakousku

Sigma před soustředěním v Rakousku © fotbalportal.cz - SK Sigma Olomouc

0

Líbilo se

11.07. - Fotbalisté olomoucké Sigmy se po třech týdnech přípravy začnou balit na herní soustředění v Rakousku. Tam už pojede tým, se kterým bude trenér Psotka počítat pro novou sezonu. A spousta hráčů ze širšího kádru míří pro příští sezonu do týmu na severu Olomouckého kraje.

Několik hráčů, kteří jsou v přípravě prvoligového áčka Hanáků, figurovalo před stratem přípravy na transferlistině, tedy seznamu fotbalistů, kteří by mohli z klubu odejít.

Mezi stovkou hráčů byli i stoper Martin Hudec nebo záložníci Lukáš Bajer a Melinho. Brazilský středopolař ovšem v klubu zůstane. Bajer je tento týden na zkoušce v belgickém Kortrijku.

„My jsme s klubem dohodnuti, čekáme jen na podpis,“ řekl Jiří Kubíček, sportovní ředitel SK Sigma Olomouc.

Bajer měl jít původně do nizozemského AZ Alkmaar, případně na hostování do Zlína. Ale z obou variant sešlo.

„Alkmaar se po první zkoušce, na které Lukáš byl, už neozval. A pak se Bajer rozhodl, že buď odejde do ciziny, nebo zůstane. Jinou variantu nebral. Dohodli jsme se s ním, za jakých podmínek ho do zahraničí pustíme,“ uvedl Kubíček.

Dalším hráčem, který by mohl odejít do zahraničí, je stoper Martin Hudec. Ten stále trénuje s olomouckým týmem.

„V jeho případě se zatím nic nezměnilo, jednání stále probíhají,“ podotkl Kubíček.

O Hudce mají zájem kluby ze Švýcarska, Německa a Řecka.

Jednu chvíli byl v kolonce hráčů na odchodu i brazilský záložník Melinho. V jeho případě se hovořilo o možném hostování na Žižkově, ve Zlíně nebo Slovanu Bratislava. Ale všechno je jinak.

„S Melim jsme si sedli a probrali to. Řekl nám, že chce zůstat dál v Olomouci, že si chce vybojovat místo v týmu, že znovu chce předvádět dobré výkony. Takové, které ukazoval, když do našeho klubu přišel,“ řekl Kubíček.

„Melinho teď musí přesvědčit trenéra, má na to do desátého srpna čas. S tím, že když zůstane, mohl by v zimě odejít za lepším,“ podotkl Kubíček. „Ale zakázali jsme mu Belmondo (jeden z olomouckých podniků, pozn. red.) po desáté hodině a také tančit, když uslyší sambu,“ vtipkoval olomoucký sportovní ředitel.

Sigma už rozpustila do jiných klubů většinu hráčů z transferlistiny. Klub například definitivně prodal útočníka Chmelíčka do Slovácka, kam šli na přestup i Formánek nebo Randa.

Přesuny hráčů SK Sigma
Přestupy: Randa (Slovácko), Bueno (zpět do Brazílie), Formánek (Slovácko), Chmelíček (Slovácko), Kovář (Hlučín).

Hostování: Rýdel (Karviná), Hartig (Bohemians 1905), Vojáček (Jihlava), Černý (Hamilton), P. Kobylík (Prešov), Šedivý (Inter Bratislava), Maceček (Třinec), Lukšík (Trenčín), Gába (Jihlava), Vepřek (Jihlava), Hrdlovič (Vítkovice), Šultes (Opava), Kopecký (Třinec), Stoklásek (Fr.-Místek), J. Schulmeister (Fulnek), Blaha (Karviná), Švéda (Boskovice), Huf (Šumperk), Juřátek (Uničov), M. Fiala (Břeclav), Papica (V. Losiny), Simandl (Břeclav), Marek (Val. Meziříčí), Richter (Karviná), Hrubý (Uničov), Macek, Laštůvka, R. Řehák (všichni Zábřeh), Uvízl (Uničov), Šalamoun (Karviná), Krpec (Uničov), Zdráhal (Bystrc), Hložánka (V. Losiny), Lička (Vyškov), J. Kobylík, Kmecik, M. Michalčák, Hlouš, Macháček, Režný (všichni Konice), Kameník (Šumperk).

Kam dál?

v l / Olomoucký deník – Petr Pelíšek

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Miluju Sigmu ! Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18

TomasSIGMAK
Beckhi - 11.07. Odpovědět

Skvělá fotka...

Beckhi
Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články