Zpět na » » Adam Vlkanova se vrací do Hradce Králové. Je součástí přestupu za Vašulína

Adam Vlkanova se vrací do Hradce Králové. Je součástí přestupu za Vašulína

Adam Vlkanova se vrací do Hradce Králové. Je součástí přestupu za Vašulína © fchk.cz - Adam Vlkanova

0

Líbilo se

19.06. - Když se Hradec Králové vracel do Fortuna Ligy, Adam Vlkanova byl kapitánem, a ještě v jeho dresu byl jedním z nejlepších hráčů Fortuna Ligy. Přestup do Viktorie Plzeň mu ale nevyšel, jaro hostoval v Polsku a nyní přichází velký návrat. Vedle Václava Pilaře další odchovanec Hradce, který by měl vézt klub ke hvězdám.

Adam Vlkanova je odchovancem Hradce Králové. Z Olympie se brzy přesunul do Bohemians, odkud se ale do svého kraje vrátil a stal se v budoucnu jednou z největších postav Hradce Králové. Ve druhé nejvyšší soutěži byl jedním z dlouhodobě nejlepších hráčů, byl produktivní a bylo jasně vidět, že jeho úroveň je vysoko nad FNL. Hradec nakonec jakožto kapitán dovedl do Fortuna Ligy podruhé v životě. A ta sezóna byla famózní. 6 gólů dal, na 11 přihrál a Hradec málem sahal po evropských pohárech. Jednou nohou byl ve Slavii spolu s Mejdrem, ale nakonec šikovný technik zamířil do Viktorie Plzeň, s níž hrál Ligu mistrů, a dokonce dal gól Bayernu Mnichov. Jenomže celkově mu tento přestup nevyšel. V Plzni kořeny nezapustil

Jarní fázi sezóny pak strávil na hostování v Ruchu Chorzow. Ani Ekstraklasa mu však nesedla a začalo se mluvit o tom, že Hradec Králové pracuje na jeho návratu. Nyní je to potvrzeno. Svého času jeden z nejlepších hráčů naší ligy se vrací domů. Vlkanova přichází na nový, krásný stadion, do týmu, jenž se nakonec pral s Mladou Boleslaví o účast v pohárové Evropě. Vedle hráčů jako Krejčí a Pilař, kterým přestup neskutečně sednul, by měl být dalším hráčem, jenž klub posune na další úroveň. Stává se součástí přestupu Daniela Vašulína. Za něj už do Hradce Králové zamířil i doposud hostující obránce Filip Čihák. V Hradci Králové Vlkanova doposud odehrál 203 zápasů, vstřelil 53 gólů a na 43 přihrál. Vrací se legenda.

Adam Vlkanova

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články