Zpět na » » Nový trenér Sparty Lars Friis: Naše filozofie je jasně nastavena

Nový trenér Sparty Lars Friis: Naše filozofie je jasně nastavena

Nový trenér Sparty Lars Friis: Naše filozofie je jasně nastavena © iconsport.photo - Lars Friis slaví postup přes Galatasaray v Evropské lize

0

Líbilo se

12.06. - Po zisku doublu se fotbalová Sparta topila v euforii, která ovšem netrvala příliš dlouho. Jako studená sprcha přišla zpráva o odchodu hlavního trenéra Briana Priskeho do Feyenoordu a také odchod kapitána Ladislava Krejčího do Girony. Novým trenérem Sparty se stal dosavadní dánský asistent Briana Priskeho, Lars Friis. Ten hodlá pokračovat ve stanovené cestě.

Dalo se očekávat, že Brian Priske vyslyší na vábení Feyenoordu Rotterdam a opustí Spartu. Druhý tým uplynulé nizozemské Eredivisie hledal náhradu za Arneho Slota, který odešel do Liverpoolu. Nikdo nemůže tento krok vyčítat dánskému trenérovi, neboť odvedl velký kus práce ve Spartě, za což si určitě zaslouží uznání a pochvalu. Spekulovalo se, kdo by se mohl stát jeho nástupcem. Vedení Sparty se však nakonec rozhodlo pokračovat v rozdělané práci a v jeho stopách bude pokračovat jeho dosavadní asistent, Lars Friis.

Pokračovat v nastolené cestě je nesmírně důležité, přeci jen v úspěších, které jsme za poslední dva roky nashromáždili, chceme pokračovat i v budoucnu. Nejsnazší způsob je pokračovat v tom, co se nám dosud dařilo. Vždy je samozřejmě důležité přizpůsobovat detaily okolnostem,” potvrdil Friis v rozhovoru pro klubové webové stránky.

Lars Friis

Neustálá touha po zlepšení

Lars Friis přišel na Letnou před osmnácti měsíci. Společně s Brianem Priskem dovedl Spartu ke třem trofejím. Společně dokázali postoupit přes Galatasaray v Evropské lize. Předtím působil v roli hlavního trenéra v dánských klubech Aalborg BK a Viborg FF.

„Pokračujeme pořád dál a chceme být stále lepší. Když totiž něčeho dosáhnete, je pak náročné to zopakovat. Obhájili jsme titul, což je obrovský úspěch. Chceme v této sérii samozřejmě pokračovat, zároveň máme i ambice v evropských pohárech. Musíme tedy pokračovat v každodenní tvrdé práci. Věřím tomu, že když věci děláte správně a naplno, jedině tak máte šanci na úspěch,” tvrdí odhodlaně Friis.

Je zřejmé, že ho nečeká nic jednoduchého, jelikož se musí vypořádat s odchodem Ladislava Krejčího a zároveň namotivovat své svěřence k tomu, aby potřetí za sebou získali ligový titul. Nadcházející ročník bude speciální v tom, že mistr ligy přímo postoupí do Ligy mistrů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený AC Sparta Praha (@acsparta_cz)

David Mikoška / fotbalportal.cz. Sparta Praha

Nejnovější články