Zpět na » » Václav Jurečka je podruhé v řadě králem střelců Fortuna Ligy

Václav Jurečka je podruhé v řadě králem střelců Fortuna Ligy

Václav Jurečka je podruhé v řadě králem střelců Fortuna Ligy © slavia.cz - Václav Jurečka

0

Líbilo se

27.05. - V minulé sezóně Václav Jurečka získal korunu pro krále střelců díky 4 gólům do sítě svého bývalého klubu Slovácka. I letos to reprezentační útočník zvládl v posledním kole. 2 góly vstřelil do sítě Mladé Boleslavi a je letošním králem střelců. Oba dva góly ale byly dost sporné. Pojede díky tomu Jurečka na Euro 2024?

Václav Jurečka je odchovancem opavského fotbalu. Kromě hostování v Kolíně na začátku kariéry Jurečka nechyběl v sestavě SFC až do roku 2020. To už dával celkem dost gólů ve druhé lize a měl za sebou rok a půl ve Fortuna Lize. V té se mu sice nedařilo, ale i tak ho do svého kádru přivedlo Slovácko. A s Jurečkou se trefilo náramně. Během dvou celých sezón, co v Uherském Hradišti odehrál, vstřelil 21 ligových branek. Super čísla, která přilákala Slavii. Ta ho podepsala po konci kontraktu zadarmo a byl to majstrštyk. Zadarmo totiž do Edenu přišel útočník, jenž sice nezáří každý zápas, není největším oblíbencem fanoušků, ale pravdou je to, že během dvou sezón v sešívaném dresu vstřelil už 39 gólů. V obou sezónách se stal králem střelců Fortuna Ligy.

Regulérní góly?

Vloni si korunu zajistil brutální nadstavbou, ve které vstřelil 12 branek za 5 zápasů, což korunoval 4 góly v posledním kole se Slováckem. Před zápasem s Mladou Boleslaví bylo jasné, že Pavel Šulc už gól nedá. Bylo to tak mezi Janem Kuchtou, a právě Václavem Jurečkou, teoreticky Chytilem a Birmančevičem. Kuchta nedal penaltu, což byla šance pro Jurečku. První gól dal po skvělém centru Juráska, druhý po průnikové přihrávce Provoda a dělovce pod břevno. Bohužel se ale tento úspěch Jurečky, jenž je tak králem střelců podruhé v řadě, neobešel bez kontroverze. Oba góly přezkoumával VAR a za mě minimálně ten druhý, ať už ze záběrů, nebo přímo ze stadionu, jednoznačně platit neměl. Platily ale oba.

Pojede Jurečka na Euro 2024

Otázkou tak je, zda si vůbec Ivan Hašek jakožto trenér českého národního týmu může dovolit Jurečku nevzít na nadcházející Euro 2024. Konkurence je ale velká. Jisté místo má Patrik Schick, je tu Adam Hložek, a i s Jurečkou jsou tu 4 útočníci z Fortuna Ligy, u nichž je velká pravděpodobnost nominace, s tím, že za mě určitě pojede Tomáš Chorý. Za mě je pak více potřeba někdo typu Chytila a Jana Kuchty. Podle mě tak opravdu není jasné, že nejlepší střelec dvou posledních sezón Fortuna Ligy na evropský šampionát pojede. Právě tento status ale ve finále může Jurečkovi místo předplatit. Bude to ještě zajímavé a Ivanu Haškovi nezávidím.

Václav Jurečka

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články