Zpět na » » V útoku Slavie je malá konkurence. Dostane v příští sezoně příležitost Fila?

V útoku Slavie je malá konkurence. Dostane v příští sezoně příležitost Fila?

V útoku Slavie je malá konkurence. Dostane v příští sezoně příležitost Fila? © @slavia.cz - Daniel Fila

0

Líbilo se

09.05. - BULVÁRNÍK Slavia Praha momentálně stále trochu zaostává za svým rivalem z Letné a nic na tom nezmění ani případná výhra v derby. Velký rozdíl je znát zejména v útočné fázi, kde má smrtící trio Birmančevič, Kuchta a Haraslín jednoznačně navrch. Ale co s tím?

Chytil jednička v útoku, Jurečka má proměnlivou formu

Nebudeme si nic nalhávat, do konce sezóny už asi nic. Jedničkou ve slávistickém útoku je jednoznačně Mojmír Chytil, který letos často předvádí famózní výkony a trenér Jindřich Trpišovský si bez něj útok asi jen těžko dovede představit. Mnozí určitě budou jmenovat Václava Jurečku jako nejlepšího střelce sešívaných. Ten je ovšem momentálně docela z formy a jeho výkony mají dost výkyvy.

Jurečka tak stále je prozatimním králem střelců Fortuna ligy, ale v posledních zápasech nastupuje spíše z lavičky. Nejinak tomu bude dost možná i v derby po skvělém výkonu Ivana Schranze z minulého kola. Přednost dostane pravděpodobně on. Nutno si navíc uvědomit, že z oněch šestnácti gólů vstřelil Jurečka hned šest z penalt. Samozřejmě se také počítají, ale přeci jen je na ně potřeba o trochu méně práce.

Chytil

Van Buren a Tijani by měli po sezóně odejít

Zcela z formy a bez vstřelených gólů jsou momentálně Mick Van Buren a Muhamed Tijani. Vlastně ani u jednoho z nich moc nepočítám, že by po sezoně měli v áčku Slavie pokračovat. Rozhodně tedy budou muset přijít posily do finální fáze.

O jedné z těch teoretických jsme již psali. Je jím kosovský reprezentant Albion Rrahmani z Rapidu Bukurešť. Přestupní částka za něj by ovšem měla být hodně vysoká (až 7 milionů eur), takže nejde momentálně předpovědět, zda za nej takovou cenu Slavie zaplatí. Navíc se o něj zajímá i klub z druhého břehu.

Dostane příležitost mladý Fila?

Daleko přístupněji vypadá příchod některého hráče z domácí soutěže. Hodně se mluví zejména o Danielu Filovi, který má letos opravdu skvělou sezonu. V Teplicích (kde hostuje ze Slavie) prozatím vstřelil deset branek a po sezóně se má na přípravu připojit ke slávistickému áčku. Zda ovšem dostane příležitost je ve hvězdách.

Za mě by si jí ovšem určitě zasloužil. Tento mladý hráč letos ukazuje své kvality. Momentálně na oko fanouška působí podstatně lépe než zmínění Van Buren a Tijani. Už je načase, aby trenér Jindřich Trpišovský začal dávat příležitost i mladým hráčům a nelpěl tolik na těch, kteří už pro klub nemají příliš perspektivu.

Co bude se Stanislavem Teclem?

Například nasazení Stanislava Tecla do zápasu s Baníkem Ostrava (i když v danou chvíli již prakticky rozhodnuté) už bylo pro mnohé fanoušky poslední kapkou. Nedokážu si představit, že by měl v kádru zůstat i pro příští sezonu a měl by spíše odejít někam na hostování nebo přestup. Ještě několik let určitě může hrát na prvoligové úrovni, ale ne v klubu velikosti Slavie. V béčku by navíc za mě zbytečně zabíral místo mladým, protože tam již je Milan Škoda. Byla by to sice zajímavé dvojice, ale úloha rezervního týmu by měla být jiná.


Přečtěte si také: Nejdražší hráč historie české ligy? Sparta i Slavia jdou po zjevu z Kosova Rrahmanim

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články