Zpět na » » Překvapí Baník na Spartě? Zápas čtvrtého z prvním může být hodně zajímavý

Překvapí Baník na Spartě? Zápas čtvrtého z prvním může být hodně zajímavý

Překvapí Baník na Spartě? Zápas čtvrtého z prvním může být hodně zajímavý © @fcb.cz - Ewerton

0

Líbilo se

20.04. - PREVIEW Máme tu víkend a s ním i závěr bojů o vítěze základní částí Fortuna ligy. Obě pražské S se ukáží na vlastních hřištích. Zatímco Slavia musí porazit poslední dobou nepříliš jistou Olomouc, na Spartu přijede nabuzený Baník.

Souboje Baníku Ostrava se Spartou jsou přitom vždy vyhecované, zejména po fanouškovské stránce. Dá se očekávat skvělá atmosféra. Navíc se jedná o souboj prvního se čtvrtým. Baník sice v posledním kole pouze remizoval s poslední Karvinou, ale v konečném součtu už čtyři utkání nepohrál.

Baník venku letos umí

Navíc se mu na jaře daří především venku. Z pěti venkovních utkání dokázal hned ve čtyřech vyhrát, přestože se jednalo spíše o týmy z dolní části tabulky. I Slavia se ovšem v minulosti přesvědčila, že to rozhodně neznamená nějakou lehčí práci. Naopak jsou podobné zápasy často ještě zrádnější.

Ewerton a Rigo budou bojovat i za Slavii

V kádru Ostravy navíc budou za Baník bojovat hned dva skvělí hráči, kteří by teoreticky mohli rádi chtít pomoci Slávii. Je jím samozřejmě kmenový hráč sešívaných Ewerton, který je ve čtvrtém týmu tabulky na hostování. V minulém utkání se navíc předvedl parádní trefou a celkově je jedním z nejdůležitějších základních kamenů současného baníkovského kádru.

Ale nezapomínejme ani na Tomáše Riga. Jednadvacetiletý talent přestoupil na Moravu právě z pražské Slavie, kde si ovšem v nejvyšší soutěži moc nezahrál. V minulých letech totiž převážně hostoval v druholigové farmě Slavie ve Vlašimi a letos ho sešívaní poslali právě do Ostravy. Fanoušci klubu z Edenu ovšem velice nadějného středopolaře vyvolávají zpět do svých řad, protože by se ještě mohl týmu v následujících sezonách hodit.

Poslední vzájemný zápas na Letné skončil remízou

Dokáže Baník překvapit favorita na Letné? Poslední vzájemný zápas na této půdě ostatně skončil 1:1, takže proč by se situace nemohla opakovat? Na druhou stranu mají sparťané na své straně skvěle hrajícího Birmančeviče, který je nejproduktivnějším hráčem nejvyšší soutěže. Vypadá to, že do určité pohody se snad opět dostal i Ladislav Krejčí. Hosté to tak budou mít velice složité. Ale pořád je to jen fotbal a stát se v něm může cokoliv.


Přečtěte si také: Měl dostat Blažek v zápasu Baníku s Karvinou červenou?

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články