Zpět na » » Trenér Petr Rada dostal od disciplinární komise rekordní stopku na 8 měsíců za údajný rasismus

Trenér Petr Rada dostal od disciplinární komise rekordní stopku na 8 měsíců za údajný rasismus

Trenér Petr Rada dostal od disciplinární komise rekordní stopku na 8 měsíců za údajný rasismus © twitter.com - bouřlivák Petr Rada

2

Líbilo se

22.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Trenér fotbalové Dukly Praha čelí historicky nejvyššímu trestu v českém fotbale poté, co ho disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) potrestala osmiměsíčním distancem kvůli rasistické urážce během nedávného zápasu.

Incident se odehrál během 17. kola druhé ligy, kdy Dukla Praha hrála proti Zbrojovce Brno. Podle vyjádření předsedy disciplinární komise LFA, Richarda Bačka, bylo prokázáno, že trenér Rada směřoval rasistickou urážku směrem k lavičce soupeře. Tato situace vyvolala širokou veřejnou diskusi o rasismu ve sportu a nutnosti tvrdých opatření proti němu.

Petr Rada, který má za sebou bohatou fotbalovou kariéru jako bývalý kouč české reprezentace, má možnost se proti verdiktu odvolat. Avšak jeho osmiměsíční distanc znamená, že bude muset vynechat zbytek aktuální sezony a neúčastnit se žádných fotbalových aktivit spojených s Duklou Praha. Tento trest zanechává výraznou mezeru v týmu, který momentálně vede druhou ligu, a může mít vliv na jeho výsledky a pozici v tabulce.

Jak reagoval Petr Rada?

„V zápise jen stojí ‚ty zoufalej cikáne‘, nic víc. Řekl jsem komisi, že pro mě to není žádný rasismus. Já jsem stará škola, je mi jedno, ať je to ten nebo ten. Po zápase jsem se mu omluvil, že jsem to přehnal, on se mi omluvil také. Dali jsme si kafe a uzavřeli to. Jestli je to komplot, nebo za tím někdo stojí, nevím. Za tohle osm měsíců? To nechápu. S Duklou se odvoláme a uvidíme, jak to dopadne. Poradíme se, ale v nejhorším skončím, já s tím nemám problém. Pokud by odvolání nevyšlo, osm měsíců nesmět na lavičku je strašně dlouhá doba. To bych řekl majiteli, aby si našel trenéra, který může do zápasů,“ řekl Rada.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články