Zpět na » » Slavia si odvezla z Letné bezbrankovou remízu. Preciado si vysloužil červenou

Slavia si odvezla z Letné bezbrankovou remízu. Preciado si vysloužil červenou

Slavia si odvezla z Letné bezbrankovou remízu. Preciado si vysloužil červenou © @slavia.cz - Derby Sparta - Slavia

0

Líbilo se

03.03. - REVIEW V druhém derby pražské Sparty a Slavie v tomto týdnu nepadla žádná branka. Utkání bylo svázáno taktikou a strachem z toho, aby ani jeden z týmů neudělal chybu. V konečném výsledku je tak remíza lepší pro domácí.

Zatímco sparťané nastoupili v domácím zápase vlastně v očekávané sestavě, hosté přivezly hned několik překvapení. Tím jednoznačně největším byl soutěžní debut Jindřicha Staňka v brance Slavie. Trenér Trpišovský se údajně na poslední chvíli rozhodl, že je připraven nastoupit. Bývalý brankář Plzně mu důvěru oplatil, nechyboval, ale zároveň neměl ani moc práce. Ocenit bychom ovšem rozhodně měli jeho práci nohama, která byla zřejmě nad očekávání většiny fanoušků.

V začátku utkání bylo nastoleno poměrně svižné tempo, to ovšem velice brzy opadlo. Na obou týmech bylo vidět, že tentokrát se nebude konat žádná větší divočina. Zejména slávističtí hráči přijeli na Letnou s hodně zataženou obranou, která vlastně po celý zápas minimálně chybovala. Velice dobrým tahem určitě bylo nasazení mladého Vlčka, který dostal příležitost před v derby věčně chybujícím Vlčkem.

Během zápasu přišlo několik změn. Na hřišti se objevil i slávistický Diouf či Provod, příležitost dostali i sparťané Wiesner, Olatunji nebo Solbakken. Ani jedna ze změn ovšem neznamenala větší problém pro obrany soupeře.

Držení míče měla výrazně větší Sparta, ale nedokázala z toho nic vytvořit. Zřejmě nejzajímavějším okamžikem tak bylo nesmyslné oplácení Preciada. Toho sice nejdříve zfauloval Bořil, ekvádorský hráč mu ovšem jeho zákrok nesmyslně oplatil. Spartě tak bude chybět i příští týden v utkání s Plzní. Naštěstí pro Spartu se tato událost stále až chvíli před závěrem utkání, takže jí už Slavie nedokázala využít.

Remíza tak nakonec více vyhovuje Spartě, zároveň ovšem letenští jistě chtěli svého rivala porazit. Zůstává jim tak čtyřbodové vedení, které může už příští týden ohrozit Plzeň. Sparta navíc přijede na hřiště svého druhého největšího soupeře po zápasu s Liverpoolem, takže se nebude jednat o nic jednoduchého.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 0:0

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák (46. Sørensen), Krejčí ml. (C) - Preciado, Kairinen, Laçi (70. Solbakken), Ryneš (70. Wiesner) - Birmančević, Kuchta (46. Olatunji), Haraslín (78. Tuci)

Slavia: Staněk - Vlček (75. Tomič), Holeš, Zima - Douděra (68. Provod), Masopust (87. M. Jurásek), Oscar, Bořil (C) - Jurečka (75. Van Buren), Chytil, Schranz (46. Diouf)

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články