Zpět na » » Viktoria Plzeň prodloužila smlouvy s mladíky Baierem a Paluskou

Viktoria Plzeň prodloužila smlouvy s mladíky Baierem a Paluskou

Viktoria Plzeň prodloužila smlouvy s mladíky Baierem a Paluskou © @fcviktoria.cz - Jan Paluska, Viktor Baier

0

Líbilo se

01.03. - SLEDUJEME Viktoria Plzeň prodloužila smlouvu s dvojicí mladých talentovaných hráčů Viktorem Baierem a Janem Paluskou. Jejich kontrakty mají nově trvání do roku 2027.

První jmenovaný brankář Viktor Baier už několikrát ukázal své kvality. Zejména v Evropské konferenční lize, kde dokázal vychytat čisté konto v zápasu se Záhřebem, následně nechyběl ani při venkovním zápase s FC Ballkani či doma s Astanou. Jednoznačně se jedná o velký příslib do budoucna, i když jedničkou je po odchodu Jindřicha Staňka brankář Martin Jedlička.

Jsem nadšený. Tím, že mohu nosit dres Viktorky, se mi plní velký sen a strašně si toho vážím. Každý den je pro mě obrovská zkušenost, snažím se neustále učit a zlepšovat,“ uvedl po podpisu smlouvy devatenáctiletý gólman.

Rovněž druhý hráč, ještě o rok mladší obránce Jan Paluska, má již za sebou úspěšnou premiéru v dresu A týmu Viktorie Plzeň. I on si zahrál v několika zápasech Evropské konferenční ligy, ale i domácí soutěže. Do Plzně přišel v mládežnickém věku z Baníku Sokolov a hned začal snít o nástupu za první tým Plzně.

Když jsem byl v klubové akademii, přesně o tomhle jsem snil. Chtěl jsem jednou obléknout hlavní dres Viktorky a vyběhnout v něm před skvělé fanoušky. Vážím si toho a jsem za tuto šanci vděčný," řekl Jan Paluska.

Je dobře, že i v takto velkém klubu jako je Viktoria Plzeň dostávají šanci mladí odchovanci týmu. Do budoucna mohou být zajímavým osvěžením pro tento celek. A především důkazem toho, že není nutné hledat nové posily pouze v zahraničí. I na domácím poli je spousta fotbalových nadějí, které si zaslouží dostat šanci zabojovat o pozici prvoligového fotbalisty.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články