Zpět na » » Václav Kotal končí v Hradci Králové. Nahradí ho Horejš

Václav Kotal končí v Hradci Králové. Nahradí ho Horejš

Václav Kotal končí v Hradci Králové. Nahradí ho Horejš © iconsport.photo - Václav Kotal

0

Líbilo se

28.02. - Ligové jaro má další trenérskou oběť. Na postu trenéra Hradce Králové končí klubová legenda Václav Kotal. Nestojí za tím ale špatné výsledky, avšak osobní důvody zkušeného lodivoda. Na pozici trenéra ho nahradí o 25 let mladší David Horejš. První Horejšova zkouška bude rovnou proti Jablonci, kde strávil celou minulou sezónu. Bude se tak chtít předvést.

Václav Kotal přicházel po Jozefu Weberovi do Hradce jako velká posila a fanoušci z toho byli nadšení. Kotal totiž Hradec trénoval už dvakrát kdysi, dokázal ho dostat ze druhé ligy a ti starší fanoušci na něj vzpomínali s obrovským respektem. Když tak převzal tým po Weberovi, jenž si jejich srdce moc nezískal, čekaly se velké věci, ačkoliv ne na dlouhou dobu. Vždyť rodákovi z Náchoda už je 71 let. Vdechl Votrokům novou herní tvář, kterou pod Weberem postrádali. Výsledkově sice žádný zázrak, ale bez strachu o udržení se.

Jenomže se začátkem jara přichází Kotalův konec. Po Jílkovi je tak druhým koučem, jenž na lavičce končí. Na rozdíl od Jílka se ale Kotal s Hradcem neloučí kvůli výsledkům nebo výkonům, ale kvůli osobním důvodům. Kdo ví, zda vůbec "kapelníka" ještě uvidíme na lavičce nějakého klubu. Jisté ale je, kdo ho na lavičce nahradí. Na sebe to vezme o 25 let mladší David Horejš, jenž naposledy v loňské sezóně vedl Jablonec. Právě proti Jablonci se na lavičce Hradce Králové představí poprvé.

David Horejš

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články