Zpět na » » Fortuna:liga: Z pěti zápasu čtyři remízy, brankář Liberce Bačkovský v bezvědomí

Fortuna:liga: Z pěti zápasu čtyři remízy, brankář Liberce Bačkovský v bezvědomí

Fortuna:liga: Z pěti zápasu čtyři remízy, brankář Liberce Bačkovský v bezvědomí © - Hráči Baníku Ostrava

0

27.02. - Ve 22. kole Fortuna ligy se vedle zápasů pohárových zástupců odehrálo ještě pět dalších utkání. Většina z nich skončila remízou, pouze jeden z týmů si odnesl výhru.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0

Šestý celek tabulky naší nejvyšší soutěže Mladá Boleslav přijel na půdu dvanáctého Hradce Králové. Ani jeden z těchto týmů doposud na jaře nevyhrál a nic se na tom nemělo měnit ani po tomto utkání. V prvním poločasu se kromě dvou větších šancí nic významného neodehrálo. Druhý byl o něco rušnější, přesto fanoušci čekali na branku marně. Jednalo se tak o jeden z nejméně záživných zápasů od zimní pauzy.

FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:1

Za to v zápasu Baníku s pražskou Bohemkou se toho odehrálo výrazně více. Ve 32. minutě poslal domácí do vedení Buchta a Ostrava měla i opticky navrch. Do konce poločasu sice přišli o Ewertona kvůli svalovému zranění, ale na hřiště se místo něho navrátil Tanko. Ten už po chvíli na trávníku střílí gól, ale díky ofsajdu je neplatný. V druhém poločasu navíc střídá zraněného Reichla Valeš. Najednou však přichází šance Bohemky na vyrovnání, když zahrává pokutový kop. Ten ovšem Hybš nekopne ideálně a Letáček zároveň předvede skvělý zákrok. Bohemka navíc v 63. minutě přichází o Puškáče ,který dostává červenou kartu. Zápas je zdánlivě rozhodnut. To by ovšem neměl na hřiště přijít v 79. minutě Huf, který po čtyřech minutách na hřišti vyrovnává.

FK Teplice - MFK Karviná 2:2

I třetí sobotní zápas skončil remízou, opět o něco vyšší. Jasným favoritem byly Teplice, které na jaře ještě neprohrály. Oproti tomu hosté z Karviné měli na svém kontě tři porážky 0:3 za sebou. Nakonec padly čtyři branky, když za Teplice skórovali Krčík a Akinyemi, za Karvinou z penalty Fila a posléze Jásir. V závěru padl ještě jeden gól z dílny teplického Mičeviče, ten ovšem kvůli ruce neplatil. Karviná se tak ocitla na poslední příčce v prvoligové tabulce, když ji o den později předhonil tým Českých Budějovic.

FC Slovan Liberec - FK Jablonec 3:3

Čtvrtý sobotní zápas, čtvrtá remíza. Jednalo se ovšem o velice atraktivní podještědské derby v němž padlo šest branek. V prvním poločasu přitom skončil v síti jediný gól, již ve 13. minutě po penaltě Chramosty. V druhém dějství se toho nakonec dělo výrazně více. Vlastní branku si dal nešťastně liberecký Mikula a Jablonec vedl už 0:2. V 72. minutě se ovšem kopala další penalta a Rabušic snížil na 1:2. Čanturišvili však jen o minutu později zvyšuje na 1:3. V tomto okamžiku došlo i k nejdramatičtějšímu okamžiku, bohužel v negativním slova smyslu. Vracející Prebsl se totiž srazil s vlastním brankářem Bačkovským a hrdina zápasu se Spartou skončil bezvládně ležet na zemi. Následně byl odvezen do nemocnice, kde mu byl zjištěn otřes mozku. Naštěstí to vypadá, že se nic více tragického nestalo. Do konce zápasu padly ještě další dvě branky od libereckého Preislera a Chaluše.

SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 2 : 1

V neděli vedle Sparty se Slavií hrálo doma i Dynamo s trápící se Sigmou Olomouc. Ta ještě na jaře nevyhrála a po tomto utkání klesla na 8. místo. První poločas skončil bez branek, v druhém padly dva góly během jedenácti minut, když se trefil Králík a Ondrášek. První jmenovaný ovšem neměl ze svého úspěchu příliš dlouho radost, protože v 77. minutě dostal červenou kartu. Toho sice částečně dokázal využít v 85. minutě snižující Novák, ale vyrovnat už jihočeský tým nestačil. V zápasu navíc padlo poměrně vysoké množství žlutých karet, celkově osm. Tento počet ovšem překonal zápas Slovácka s Olomoucí.