Zpět na » » Brian Priske vyhrál soud a jeho bývalý klub mu musí vyplatit milionové odstupné

Brian Priske vyhrál soud a jeho bývalý klub mu musí vyplatit milionové odstupné

Brian Priske vyhrál soud a jeho bývalý klub mu musí vyplatit milionové odstupné © iconsport.photo - Brian Priske na střídačce během utkání

4

Líbilo se

26.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Brian Priske, bývalý trenér Royal Antwerp a současný trenér Sparty, získal v dlouhém a složitém právním sporu s klubem další vítězství. Soud rozhodl, že Priske má nárok na odstupné ve výši půl milionu eur poté, co byl propuštěn před uplynutím své smlouvy.

Brian Priske trénoval Royal Antwerp F.C. od začátku sezóny 2021-2022 do konce téže sezóny. Jeho angažmá začalo před začátkem sezóny a skončilo na konci sezóny, kdy byl propuštěn ze své pozice. Konkrétně byl propuštěn po posledním utkání finálové skupiny 23. května 2022. Tento předčasný konec jeho působení v klubu vedl k právnímu sporu ohledně jeho odstupného a nároků na kompenzaci.

Trenér Priske požadoval odškodnění od Antverp ihned po svém náhlém odchodu z klubu. Tvrdil, že byl vyhozen předčasně a že mu nebylo vyplaceno odstupné. Antverpy naopak tvrdily, že Priske rezignoval sám a že nebylo zapotřebí mu vyplatit žádnou kompenzaci. Po složitém soudním procesu, který probíhal delší dobu, belgický soudní dvůr práce nakonec rozhodl ve prospěch Priskeho. Soud zjistil, že byl propuštěn z iniciativy Antverp a neodešel dobrovolně. Rozhodnutí soudu znamená, že Antverpy musí zaplatit Priskemu půl milionu eur jako odstupné, a to kromě právních nákladů.

Tato právní bitva, která se táhla dlouhé měsíce, ukázala, že vztahy mezi trenérem a klubem se mohou značně zkomplikovat. Priskeho vítězství je dalším případem, který upozorňuje na důležitost jasných smluv a řádného vyřešení pracovních sporů v profesionálním fotbale.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články