Zpět na » » Slavia si poradila s Pardubicemi. V zápasu padl nejrychlejší hattrick v historii české ligy

Slavia si poradila s Pardubicemi. V zápasu padl nejrychlejší hattrick v historii české ligy © - Mojmír Chytil

0

25.02. - REVIEW Slavia Praha v dalším domácím zápasu porazila Pardubice 3:0. Přestože se vítězství rozhodně nerodilo bezproblémově, nakonec zaznamenal sešívaný tým i jeden rekord.

Drtivý tlak bez gólu

V pěti posledních zápasech před tímto aktuálním nedostala Slavia od Pardubic ani jeden gól. A od začátku bylo jasné, že i v tomto to budou mít východočeši hodně těžké. Slavia se do svého soupeře od začátku zakousla a zásobila jeho obranu jednou akcí za druhou. Bohužel se jim ovšem nedařilo žádnou z akcí dokončit a vsítit branku.

Poločas skončil remízou 0:0, statistiky ovšem jednoznačně mluvily pro Slavii. Držení míče 72 ku 28 procentům, střely na bránu 16:2, 10:0 na rohy. Remíza byla tak pro hosty spíše zázrakem, ale ukazovala i něco o slávistické koncovce.

Nejrychlejší hattrick Chytila rozhodl

Do druhé poločasu ovšem vstoupili domácí zejména s jednou zásadní změnou. Micka Van Burena vystřídal Mojmír Chytil a později se tato změna ukázala jako zásadní. První část druhého poločasu pokračovala ve stylu toho prvního, v 67. minutě se ovšem začala situace měnit.

Po spolupráci dvou střídajících hráčů, kdy Masopust poslal do vápna hezký centr a nabíhající Chytil vstřelil hlavičkou první gól sešívaných. O několik minut později navíc tento hráč hned dvakrát dokázal, že má momentálně velkou formu. Nejdříve se dostal k odraženému balonu po střele Provoda a vsítil ho do brány. To se psala 72. minuta. Hned v 74. minutě navíc dokončuje svůj hattrick a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.

Třemi góly se Chytil přiblížil k nejlepšímu střelci Slavie Jurečkovi. Navíc se v tomto případě jednalo o nejrychlejší hattrick v historii samostatné české ligy. Není tak divu, že se posléze stal i nejlepším hráčem utkání.

Zápas nakonec skončil tříbrankovým náskokem Slavie, přestože ještě měla několik dalších šancí. Aleš Mandous si tak udržel další nulu, přestože v tomto utkání neměl příliš mnoho práce. Sešívaný tým se tak příjemně naladil na nadcházející střet se Spartou, který se odehraje už ve středu 28. března na vršovickém stadionu.

SK Slavia Praha - FK Pardubice 3:0

Branky: 67. Chytil, 72. Chytil, 74. Chytil

Slavia: Mandous - Vlček, Ogbu (70. Holeš), Zima - Douděra, P. Ševčík (C), Zafeiris (46. Provod), Diouf (63. Zmrzlý) - Wallem (63. Masopust) - Van Buren (46. Chytil), Tijani

Pardubice: Budinský - Mareš, Kukučka (76. Vacek), Chlumecký, Surzyn - Daněk (84. Míšek), Kissiedou (76. Tischler), Solil, Hlavatý (C) - Krobot (70. Zlatohlávek), Patrák (76. Sychra)