Zpět na » » Plzeň si poradila doma se Zlínem. Měl se pískat faul před prvním gólem?

Plzeň si poradila doma se Zlínem. Měl se pískat faul před prvním gólem?

Plzeň si poradila doma se Zlínem. Měl se pískat faul před prvním gólem? © @fcviktoria.cz - Fotbalisté Viktorie Plzeň

0

25.02. - REVIEW Plzeňští fotbalisté na domácí půdě nezaváhali a bez větších problémů si dokázali poradit se Zlínem 3:0. I když hosté podali poměrně pěkný výkon, měli problémy zejména v koncovce a působili trochu bezzubě.

V první dvacetiminutovce jsme mohli vidět zejména dvě situace při nichž se hráči dožadovali penalt. Nejdříve už ve 3. minutě trefil zlínský Lukáš Bartošák ruka plzeňského hráče, ale pokutový kop z toho nebyl. Na druhé straně probíhala diskuze s videorozhodčím po zákroku na Chorého, ale ani v tomto případě se nejednalo o vážnější prohřešek.

První gól po špatně odpískaném faulu?

První významnější okamžik přichází ve 20. minutě. Lukáš Kalvach se kličkou zbavil obránce a po zákroku hostující hráče odpískal rozhodčí faul blízko pokutového území Zlína. Opakované záběry ovšem ukázaly, že se o faul spíše nejednalo. Malý kontakt možná v souboji byl, ale Lukáš Kalvach celé situaci zřejmě hodně přidal.

Z následné standardní situace navíc střílí Viktorka Plzeň svůj první gól, když hráči domácích dokázali zmást brankáře Dostála a Jhon Mosquera skvěle umístěným míčem posílá svůj tým do vedení. Plzeň měla do konce poločasu ještě několik šancí, ale žádnou z nich už v gól neproměnila. Na druhé straně se hosté potýkali zejména se špatnou poslední fází. Zajímavě zakončovat dokázal jen jeden z nejlepších hráčů Zlína Tom Slončík.

Ostrostřelec Šulc

Vedení Plzně zvyšuje krátce po začátku druhého poločasu Pavel Šulc. Po uklouznutí Jakuba Koláře se míče ujímá Tomáš Chorý, který posílá na Mosqueru, jehož střelu usměrňuje prozatímní nejlepší střelec domácích do sítě. I v dalších minutách je obraz hry víceméně podobný. Zlín se potýká se špatnou koncovkou a plzeňští si vše bez problémů hlídají.

Další a v tomto zápasu poslední branka padá v 87. minutě, kdy se po přihrávce Chorého podruhé trefuje Pavel Šulc. Zároveň se tímto zásahem stává minimálně do dalšího dne nejlepším střelcem Fortuna ligy. Letos se tomuto hráči opravdu daří a patří mezi základní stavební kameny týmu z Plzně.

Po výhře 3:0 se tak domácí tým pojistil třetí místo v tabulce, na němž má v současné době desetibrankový náskok na čtvrtou Plzeň. Tu ovšem ještě čeká zítřejší zápas se Spartou, takže může tuto bodovou zkorigovat.