Zpět na » » Mistr republiky v atletice podepsal profesionální smlouvu s FC Viktoria Plzeň

Mistr republiky v atletice podepsal profesionální smlouvu s FC Viktoria Plzeň

Mistr republiky v atletice podepsal profesionální smlouvu s FC Viktoria Plzeň © sgpilsen.cz - halový mistr republiky

2

Líbilo se

20.02. - Mladý sportovec, jenž exceluje jak na fotbalovém hřišti, tak i na atletické dráze, přivádí svůj talent a ambice do řad FC Viktoria Plzeň. Adam Novák, má pouhých 15 let, a již nyní předvádí výjimečné výkony nejen ve fotbale, ale i v atletice, kde si odnesl titul mistra České republiky.

Novákova dominance neunikla ani očím reprezentačního trenéra, jelikož je již členem českého výběru do 16 let. Jeho schopnosti nejsou omezeny pouze na fotbalové pole, jak zdůrazňuje skaut Jakub Konečný z agentury ESAM.

Smlouva podepsaná s FC Viktoria Plzeň označuje Nováka za profesionála, což je další milník v jeho kariéře. Tento krok znamená posun do vyšších pater fotbalového světa, avšak zároveň klade na mladého sportovce zodpovědnost a očekávání růstu a rozvoje.

Plzeňská akademie fotbalu intenzivně pracuje na rozvoji mladých talentů a Adam Novák je jedním z těch, kteří mají potenciál vyniknout. Jeho kroky směrem k profesionálnímu fotbalu jsou sledovány s velkým zájmem a očekáváním, a není vyloučeno, že ho brzy uvidíme v dresu A-týmu FC Viktoria Plzeň, která se momentálně umísťuje na 3. příčce v lize.

Plzeňští fotbaloví nadšenci mohou být nadějným přírůstkem v klubu více než nadšeni, protože historie ukazuje, že klub není váhavý, pokud jde o poskytnutí příležitostí mladým hráčům, jak ukázal nedávný vstup 19letého brankáře Viktora Baiera do A-týmu, který se již prosadil v několika zápasech, včetně evropských pohárů.

Mistr republiky v atletice

„Kromě fotbalu se Adam věnuje i atletice, ještě vloni se stal halovým mistrem republiky v běhu na 300 metrů,“ uvedl Konečný, jenž do talentovaného hráče vkládá velkou důvěru. „Díky skvělé pohybové průpravě a rychlosti má zajímavé předpoklady pro moderní fotbal. V Plzni je posunut o ročník výš a hraje za U17 celostátní ligu mladšího dorostu,“ popsal skaut Novákův vývoj.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články