Zpět na » » Fortuna:liga:Jablonec opět nastřílel hodně branek, ostrý zápas Bohemky s Plzní

Fortuna:liga:Jablonec opět nastřílel hodně branek, ostrý zápas Bohemky s Plzní

Fortuna:liga:Jablonec opět nastřílel hodně branek, ostrý zápas Bohemky s Plzní © - Fotbalisté Viktorie Plzeň

0

19.02. - REVIEW Zápasům pražských S jsme se podrobně věnovali v samostatných Review. Nyní přišel čas podívat se na zbylé zápasy 21. kola Fortuna ligy. A že ani v nich nebylo o dramata nouze.

Bohemians - Viktoria Plzeň 0:2

Třetí tým tabulky z Plzně se v sobotu vypravil do Ďolíčku ve Vršovicích, kde se střetnul s domácími Bohemians. Už v 5. minutě dokázal svou šanci proměnit Chorý a hosté se pustili do vedení. V minutě 20 navíc přidal další branku Šulc a prakticky bylo po zápasu. Na obou stranách jsme mohli vidět několik hraničních zákroků, které nebyly potrestány. Po jednom z nich musel střídat otřesený Matoušek kvůli střetu s Hranáčem. Nepěkný byl i zásah loktem, který obdržel Vydra od Kovaříka. Ani tento zákrok nebyl potrestán.

Zlín - Slovácko 2:1

Čtvrté Slovácko chtělo vyloupit Letnou, i když v tomto případě pouze tu zlínskou. Začalo velice dobře. Už v 4. minutě se míč dostal přes několik hráčů až k Juroškovi a ten střelou k tyči otevřel skóre. Následující vývoj ovšem znatelně ovlivnila červená karta, kterou obdržel ve 35. minutě Daníček. Po ní se ve druhém poločasu začalo utkání obracet ve prospěch domácích. Nejdříve v 72. minutě skóroval za zlínské muž se slavným jménem Slončík, aby následně jakoukoliv chuť hostů na body zmrazil Vukadinovič.

Pardubice - Teplice 1:1

Na jaře velice dobře hrající Pardubice si připsali nejrychlejší gól sezóny, když už po 22 sekundách vsítil míč do branky Zlatohlávek. Ten navíc v posledních 6 kolech zaznamenal 5 branek a je očividně ve velkém laufu. Gólově se toho posléze hodně dlouho nic nestalo. Až v 87. minutě se dokázal prosadit Chaloupek, který po sezoně odchází do Slavie a bylo vyrovnáno. Další bývalý slávista Kričfaluši mohl ještě dokonat obrat, ale už branku minul. I přes sympatické jarní výkony jsou Pardubice stále až na 12. místě.

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:3

Velkou bitvu sliboval zápas Mladé Boleslavi s Ostravou. Baník navíc po ostudné prohře s Českými Budějovicemi potřeboval bodovat. Už v 17. minutě k tomu úspěšně vykročil po brance Tomáše Riga. Na ten však hráči Boleslavi dokázali reagovat, když ve 28. minutě vyrovnal Fulnek. Konec prvního poločasu však domácí zmrazil. Nejdříve Adediran poslal ostravské ve 42. minutě do vedení, aby jen o pár minut později zvýšil Ewerton na 1:3. I v druhém poločasu hrál Baník velice dobře, šance měli Šín nebo Rusnák, další gól však už nedal ani neobdržel. Trenér boleslavských Holoubek tak dále čeká na svou první výhru na lavičce tohoto týmu.

Jablonec - České Budějovice 5 :2

Gólové hody se odehrály v Jablonci. Domácí tým se v minulém kole skvěle předvedl na hřišti Slavie, které dokázal vsítit 3 góly. Přesto prohrál, což tentokrát chtěl jednoznačně odčinit. Už v 9. minutě otevřel střeleckou listinu Chanturishvili. Na jeho gól reagoval Hellebrand a do kabin se odcházelo za stavu 1:1. V druhé půli se ovšem trefili ještě Martinec, Tekijaški, Nebyla a Drchal z Jablonce a hosté pouze korigovali stav díky Suchanovi.

Olomouc - Hradec Králové 0:0

Žádný gól naopak nepadl v zápasu Olomouce s Hradcem. Ve statistikách se tak objevilo pouze 7 žlutých karet. Domácí přitom neskórovali již ve druhém kole za sebou. Proti Hradci nepředvedli žádný super fotbal. Napravit se to pokusí v příštím kole na půdě posledních Českých Budějovic.