Zpět na » » Jindřich Trpišovský překonal rekord Pavla Vrby

Jindřich Trpišovský překonal rekord Pavla Vrby

Jindřich Trpišovský překonal rekord Pavla Vrby © iconsport.photo - Jindřich Trpišovský

0

Líbilo se

12.02. - Kromě toho, že byl zápas Slavie s Jabloncem parádním tahákem na ligové jaro, gól Václava Jurečky za Jindřcha Trpišovského napsal historii. Kouč pražské Slavie oslavil na lavičce sešívaných už 149. výhru, což je v českém ligovém prostředí nejvíce, co kdy jaký manažer zvládl na lavičce jednoho klubu. Jen to dokazuje, jak velkou postavou slávistické historie pan Trpišovský je.

Jindřich Trpišovský do Slavie přišel v roce 2018 ze Slovanu Liberec jakožto náhrada za Jaroslava Šilhavého. Okolí bylo skeptické. Práci sice ve Slovanu odvedl výbornou, ale je to kouč pro Slavii? To byla reálná otázka, která nyní s odstupem času vypadá opravdu hodně úsměvně. Trpišovský totiž se svým realizačním týmem dokázal Slavii dostat dvakrát do čtvrtfinále evropských pohárů, vyhrál 3 ligové tituly a 4 poháry. Zařadil se skutečně mezi klubové legendy a na Slavii na něj nedají dopustit. Je obrovskou postavou tohoto klubu.

Aktuálně ale Slavia zaostává za Spartou o 5 bodů s tím, že jí během týdne čeká dohrání zápasu se Zlínem, o který dříve přišla. Manko na hlavního rivala přitom už včera mohlo být vyšší. Slavia hrála doma s Jabloncem, dostala 3 góly teprve podruhé doma od roku 2018 a výhru zachránil až v samotném závěru Václav Jurečka. Tahle branka, mimochodem už desátá pro Jurečku v této sezóně, byla důležitá i pro Jindřicha Trpišovského. Psala totiž historii. Jindřich Trpišovský se díky ní totiž stal nejúspěšnějším koučem dějin Fortuna Ligy.

Alespoň tedy v tom smyslu, že žádný jiný trenér v dějinách české nejvyšší soutěže si nepřipsal totlik výher za jeden klub, jako právě 47letý kouč, o němž už se několik let spekuluje ve spojitosti s top evropskými soutěžemi. Domácí výhra nad Jabloncem pro něj totiž měla pořadové číslo 149. Trpišovský tím překonal další velkou trenérskou legendu české nejvyšší soutěže. Asi nás nepřekvapí, že jde o Pavla Vrbu a jeho veleúspěšné angažmá v Plzni, které naší soutěž změnilo navždy, stejně tak to Trpišovského ve Slavii.

Zdeněk Houštecký a Jindřich Trpišovský

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články