Zpět na » » Slavia zvládla přestřelku s Jabloncem. Výhru trefil v nastavení Jurečka

Slavia zvládla přestřelku s Jabloncem. Výhru trefil v nastavení Jurečka

Slavia zvládla přestřelku s Jabloncem. Výhru trefil v nastavení Jurečka © slavia.cz - Duo úspěšných střelců

0

Líbilo se

11.02. - REVIEW Sparta v Karviné ukázala, že do jarní fáze jde stejně silná, jako šla do pauzy. Pod tlakem tak byla Slavia, která na domácím trávníku přivítala Jablonec. Trpišovský do základu nedal ani jednu z posil a dřelo to. Ofenziva skvělá, čtyřgólová, ale defenziva byla skutečně děravá a výhru Slavii až v posledních sekundách trefil dvougólový Václav Jurečka.

Slavia Praha - FK Jablonec 4:3

Branky: 3. a 11. Wallem, 24. a 90+7. Jurečka, 5. Chaturishvili, 14. Chramosta, 48. Martinec,

Slavia Praha: Mandous - Masopust (65. Zmrzlý), Ogbu, Holeš - Douděra (82. Tomič), Provod (65. van Buren), Ševčik, Oscar, Wallem (65. Schranz)- Jurečka, Chytil (78. Tijani)

FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek (59. Houska), Tekijaški, Martinec (84. Hübschman), Polidar - Pleštil (69. Souček), Kratochvil, Nebyla, Černák (46. Kanakimana)- Chanturishvili, Chramosta (69. Drchal)

První minuty zápasu byly vyloženě šílené. Slavia se trefila už po 2 minutách, kdy dlouhý balón za obranu od Ševčíka v gól přetavil Wallem. Prakticky ihned však srovnal Gruzinec Chanturishvili, kterého vybídl před prázdnou branku Černák, jenž u prvního gólu neuhlídal Wallema. Neuhlídal ho ani podruhé, tentokráte když si naskočil na skvělý centr Masopusta. Jablonec ale opět dokázal velmi rychle odpovědět. Obrana Slavie nechala na zadní tyči volného Chramostu, a ten už neměl problém v gól proměnit centr Polidara. V trendu však sešívaní pokračovali i nadále. Balón za obranou skvěle podržel Mojmír Chytil, posunul ho na Jurečku, který se zachoval jako pravý kanonýr a poslal sešívané opět do vedení.

Jako přes kopírák. To byly první minuty druhé půle. Na pravé straně se až moc jednoduše za Wallema dostal rchlý Pleštil a na zadní tyči před prázdnou bránou našel nikým nehlídaného Martince. Bylo srovnáno. Slavia měla obrovskou herní převahu, ale nedokázala z toho vytěžit gól. V obří šanci byl Cyhtil, ale v pádu balón poslal vedle brány. Slavii pomohl příchod Tijaniho. Ten ale ve svých zakončeních hlavou absolutně nemířil, a podle toho to také vypadalo. Slavii spasil až poslední rohový kop a šťastný odraz k Jurečkovi, který v 7. minutě nastavení znamenal výhru.

Muž zápasu: Václav Jurečka

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články