Zpět na » » Plzeň pouze remizovala. Jedlička z hrdiny smolařem zápasu

Plzeň pouze remizovala. Jedlička z hrdiny smolařem zápasu

Plzeň pouze remizovala. Jedlička z hrdiny smolařem zápasu © @fcviktoria.cz - Plzeň - Mladá Boleslav

0

Líbilo se

11.02. - VIDEO Viktoria Plzeň hned v prvním zápasu po zimní pauze ztratila dva body, když na domácí půdě remizovala s Mladou Boleslaví. S velkou pravděpodobností se jí tak ztrácí vidina titulu, přestože do konce sezony je ještě spousta zápasů.

V prvním poločasu se nic významnějšího nestalo, i když hosté z Mladé Boleslavi jednoznačně ukázali, že svou kůži nedají zadarmo. Do velkých šancí se dostal Dominik Kostka nebo Matěj Pulkrab, ani jeden z nich je ovšem neproměnil. Po první polovině hry tak měli Středočeši jednoznačně více ze hry. Plzeň podržel i staronový brankář Martin Jedlička, který má za úkol nahradit bývalého tahouna v bráně Jindřicha Staňka.

První gól ovšem nakonec přecijen střílí domácí, i když až ve 63. minutě. Jan Kopic získává ve středu pole odražený míč a posílá ho na Tomáše Chorého, který ho tak trochu se štěstím dostává do branky hostů.

Když už to ovšem vypadá, že Plzeň udrží své vedení, řítí se Antonín Vaníček po skvělém centru Jusufa Hilála sám na bránu a do té doby skvěle chytající Jedlička ho podráží. Penalta. Vaníček přitom nezpracoval míč úplně dobře a řítil se spíše do špatného úhlu. K penaltovému puntíku si stoupne Tomáš Ladra a bez problému proměňuje. Do konce utkání se už nic nestane a tak se týmy rozcházejí ze nerozhodného stavu.

Plzeň zřejmě bude bojovat o 3. místo

Větší ztráta je to samozřejmě pro Plzeň, která na domácí půdě jednoznačně chtěla vyhrát. V současné době tak už má na Spartu ztrátu 17 bodů, což asi jen málokdo věří, že dokáží dohnat. Pravděpodobně se tak budou snažit především o udržení třetí pozice, na které dotírá i Slovácko.

Dokáže Jedlička nahradit Staňka?

Velkým smolařem zápasu se stal Martin Jedlička. Ten pochytal poměrně velké množství velkých šancí a stal se mužem zápasu. Zároveň však z velké části díky němu přišli domácí o vedení. Trenér Koubek se tak na něj díky jeho skvělému výkonu zase tolik nezlobil, přestože takto chyboval.

Martin podal výborný výkon, jsem s ním spokojený. Při té penaltě se možná mohl rozhodnout jinak, ale během zápasu měl několik klíčových zákroků“ zhodnotil následně jeho výkon. Dokáže ovšem opravdu plnohodnotně nahradit Jindřicha Staňka? To zřejmě ukáže až čas, i když kvality na to jednoznačně má.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články